Światowy Dzień Życzliwości

Co to jest życzliwość? Uprzejmość, dobroć, pomaganie, pragnienie czyjegoś zadowolenia, przyjaźń, serdeczność, przychylność, troska, empatia- tak wszystkiego po trochu. Miły uśmiech, szczere spojrzenie i dobre słowo i już postrzegamy osobę jako nam życzliwą. Człowiek życzliwy zawsze znajduje pomocników i sprzymierzeńców, łatwiej pokonuje wszelkie przeszkody i nawiązuje kontakty. Życzliwość ma tak niezwykłą moc, że wytwarza miłą atmosferę i daje wiele radości, zacieśnia więzy między ludźmi i daje możliwość partnerskiej współpracy. Życzliwość umożliwia rozwiązywanie konfliktów, integruje zespół klasowy oraz pomaga w realizacji wielu czynności i zadań. Istotne jest także to, że aby uzyskać pomoc i sympatię, trzeba samemu dać coś z siebie innym.
Zauważa się, że na co dzień mało używa się podstawowych słów grzecznościowych i brakuje życzliwych zachowań. Ludzie stają się coraz bardziej oschli, nie uśmiechają się, nie zauważają tego, co się dzieje wokół. Obchody Dnia Życzliwości sprzyjają integracji społeczności klasowej i szkolnej, dzięki temu relacje między uczniami i nauczycielami będą korzystniejsze, uczniowie chętniej będą przychodzić do szkoły i angażować się w życie szkolne. Wzajemny szacunek uczy tolerancji na odmienność innych. W związku ze wzrastającą agresją wśród dzieci i młodzieży w życzliwej szkole uczniowie czują się bezpieczniej.
21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości, jest to wspaniała okazja, żeby swoją życzliwość podnieść na nieco wyższy poziom. Tę akcję zaczynamy w naszej szkole od jednego dnia, a będziemy ją przedłużać na kilkadziesiąt następnych. Niech to będą tygodnie, miesiące życzliwości. Fotorelacja z Dnia Życzliwości

Font Resize
Contrast