Nagrody i osiągnięcia

 Rok szkolny 2018/2019

 

Wiktoria Szyjka kl.8

Puchar Świata Ju-Jitsu Juniorów młodszych U15 –

Wicemistrzyni Świata – Ju-Jitsu Juniorów młodszych U15
Grecja, Ateny 21-23 września 2018

Rok szkolny 2017/2018

Wiktoria Szyjka kl.7

Ogólnopolska Liga Dzieci i Młodzieży w Ju-Jitsu Sportowym

– 1 miejsce ( U15 – Fighting )

– 1 miejsce ( U15 – Ne-Waza )

– 3 miejsce ( U18 – Fighting )

Katowice, 7 stycznia 2018

Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Ju-Jitsu

– 1 miejsce ( U15 – Fighting )    Mysłowice, 11 lutego 2018

– 1 miejsce ( U15 – Fighting )    Kraków, 4 marca, 2018

Europa Cup – Puchar Europy Ju-Jitsu

– 3 miejsce ( U15 – Fighting )    Holandia – Amersfoort, 24 marca 2018

Budapest Open – Ju-Jitsu 2018 Championship

      – 2 miejsce ( U15 – Fighting )    Węgry – Budapeszt, 7 kwietnia 2018

Mistrzostwa Polski Ju-Jitsu

– 1 miejsce ( U15 – Fighting )

– 1 miejsce ( U15 – Ne-Waza )

– 1 miejsce ( U15 – Ne-Waza No Gi )

Sochaczew, 14 kwietnia 2018

 

Małopolski Konkurs Języka Angielskiego 2017/2018

Jakub Mikos (kl. VII) zakwalifikował się do etapu rejonowego

Miłosz Piecha (kl. VII) zakwalifikował się do etapu rejonowego

 

„Wielcy Bojownicy o Niepodległą”Szkolny Konkurs Historyczny

I miejsce  –  Emilia Rutkowska – klasa VII

II miejsce  –  Sandra Chandzlik – klasa VII

III miejsce – Natalia Łasica ex aequo Miłosz Piecha – klasa VII

 

Wyróżnienia:

Martyna Kubas – klasa IV

Igor Wilczak – klasa IV

Róża Skwarek – klasa VI

Jakub Mika – klasa VII

 

„Wielcy Bojownicy o Niepodległą”Szkolny Konkurs Plastyczny

 

Najwyższe wyróżnienia:

Joanna Mańka – klasa V

Jakub Mika – klasa VII

 

Wyróżnienia I stopnia:

Aleksandra Halbina – klasa I

Amelia Guja – klasa III

Emilia Szymańska – klasa III

Natalia Mika – klasa IV

Igor Wilczak – klasa IV

Amelia Kępa – klasa V

Sandra Chandzlik – klasa VII

Emilia Rutkowska- klasa VII

Wyróżnienie II stopnia:

Lena Gałwa – klasa I

Nadia Szostek – klasa I

Mateusz Krężel – klasa I

Mateusz Kubas – klasa I

Emilia Byrska – klasa II

Karina Mąsior – klasa III

Natalia Nędza – klasa III

Martyna Wendzel – klasa III

Antoni Pająk – klasa V

Szymon Waligóra – klasa V

Wyróżnienie III stopnia

Marcin Ostrowski – klasa IV

Nikodem Rundzia – klasa IV

Kinga Baliś – klasa VII

Nikola Malik – klasa VII

Wiktoria Szyjka -klasa VII

 

Rok szkolny 2016/2017

 

IV Powiatowy Przegląd Zespołów Artystycznych w Trzebini

Wystąpił Chór „Wiolinki” pod dyrekcją Jolanty Dęsoł – Szczerbowskiej

Chór Wiolinki  zdobył WYRÓŻNIENIE,  śpiewając kanon na trzy głosy

Bianka Szyjka  WYRÓŻNIENIE I STOPNIA

Wystąpiły też: Emilka Byrska  kl. I, Martyna Wendzel kl. II, Martyna i Marcelina Ostrowskie kl. III, Oliwka Wąs kl. V oraz dwie szóstoklasistki Natalka Łasica i Emilka Rutkowska.

Olimpiada Olimpus z języka angielskiego

Jakub Mikos został laureatem Ogólnopolskiej Olimpiady  języka angielskiego Olimpus

Gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej i Ekologicznej “Młodzież Zapobiega Pożarom” 2017

Sandra Chandzlik w kategorii szkół podstawowych zajęła I miejsce

Małopolski Konkurs Języka Angielskiego 2016/2017

Jakub Mikos (kl. VI) zakwalifikował się do etapu rejonowego jako jedyny uczeń w gminie Libiąż

Małopolski Baltie 2017
Jakub Mikos 5 miejsce w powiecie chrzanowskim

 

Małopolski Konkurs Humanistyczny 2016/2017

Sandra Chandzlik, Natalia Łasica, Emilia Rutkowska – uczennice klasy VI zakwalifikowały się etapu rejonowego.

Ogólnopolski Test Ortograficzny 2016/2017

Sandra Chandzlik – Dyplom Mistrza Ortografii za zajęcie 10 miejsca na forum ogólnopolskim.

Konkursy tematyczne związane z 2016 – Rokiem Henryka Sienkiewicza zorganizowane w ramach szkolnych obchodów Roku Sienkiewiczowskiego

„Żyłem i pisałem, krzepiąc serca nadzieją wolności”
„Życie i twórczość Henryka Sienkiewicza” – Szkolny Konkurs Wiedzy o Pisarzu

Celem konkursu było popularyzacja wśród uczniów postaci Henryka Sienkiewicza, uświetnienie ustanowionego przez Sejm RP roku 2016 Rokiem Henryka Sienkiewicza, rozwijanie zainteresowań sztuką i uwrażliwianie na słowo pisane ze szczególnym uwzględnieniem twórczości polskiego Noblisty, rozwijanie zainteresowań czytelniczych uczniów, rozbudzanie wrażliwości i smaku artystycznego poprzez obcowanie w twórczością literacką, podnoszenie poziomu wiedzy literackiej, upowszechnianie czytelnictwa klasyki literatury polskiej wśród młodzieży oraz propagowanie piękna mowy ojczystej, pogłębianie uczuć patriotycznych, zachęcanie uczniów do współzawodnictwa i samo -dzielnego wyszukiwania informacji, wspieranie ucznia zdolnego, kształcenie umiejętności kojarzenia autora i bohaterów z tekstem literackim.

WYNIKI :

I miejsce – Sandra Chandzlik – klasa VI

Wyróżnienia

  • Emilia Rutkowska – klasa VI
  • Natalia Łasica – klasa VI
  • Weronika Chylaszek – klasa V
  • Marcin Bałys – klasa IV

Szkolny Konkurs Plastyczny „Henryk Sienkiewicz naszymi oczami”

Celem tego konkursu było przybliżenie postaci Henryka Sienkiewicza – światowej sławy pisarza, noblisty i ambasadora polskości oraz jego twórczości dla dzieci, przypomnienie dzieciom poprzez twórczość plastyczną o zasługach pisarza, rozwijanie wyobraźni, kreatywności i wrażliwości plastycznej oraz estetycznej, pobudzanie aktywności twórczej, umożliwienie dzieciom prezentacji własnych dokonań twórczych, odkrywanie talentów i tworzenie możliwości szerszej ich prezentacji.

Konkurs przebiegał w następujących kategoriach:

  • „Moja ilustracja W pustyni i w puszczy” – dla klas I – VI
  • „Jubileuszowa pocztówka z Sienkiewiczem” – dla klas IV – VI

WYNIKI :

„Moja ilustracja W pustyni i w puszczy

Klasy I – III

Wyróżnienia I stopnia

Emanuel Kobyłczyk – klasa I

Izabela Majcherek – klasa II

Marcelina Ostrowska -klasa III
Wyróżnienia II stopnia

Róża Łasica, Bianka Szyjka – klasa I

Martyna Wendzel – klasa II

Martyna Kubas, Martyna Ostrowska, Natalia Zajas – klasa III
Wyróżnienia III stopnia

Estera Kuchta, Jakub Gwiżdż, Igor Niszczyk – klasa I

Amelia Guja – klasa II
Klasy IV – VI
Wyróżnienie I stopnia  –  Sandra Chandzlik – klasa VI

Wyróżnienia II stopnia –  Emilia Rutkowska – klasa VI
„Jubileuszowa pocztówka z Sienkiewiczem”

Wyróżnienia I stopnia

Sandra Chandzlik – klasa VI

Daria Ostrowska – klasa VI
Wyróżnienia II stopnia –

Joanna Mańka – klasa IV

Emilia Rutkowska – klasa VI
Wyróżnienia III stopnia –

Igor Wilczak – klasa III

Kacper Wilczak – klasa V

Martyna Idkowiak – klasa VI

Inicjatorkami i organizatorkami konkursów były panie :
Renata Malicka i Agnieszka Niezgodzka.

Nagrody dla zwycięzców ufundowała Rada Rodziców.

Rok szkolny 2015/2016

 

Szkolny Konkurs Historyczny „Chrzest Polski, czyli o początkach państwa polskiego”.

Celem niniejszego konkursu było zainteresowanie uczniów początkami tworzenia się państwa polskiego oraz jego chrześcijańskich tradycji, pogłębianie wiedzy o związku wiary i kultury chrześcijańskiej z historią Polski oraz kształcenie właściwych wartości patriotycznych i postaw obywatelskich. Rozstrzygniecie konkursu miało miejsce dnia 29 kwietnia 2016 r.

WYNIKI:

  • I miejsce – Sandra Chandzlik – klasa V
  • II miejsce – Patrycja Zając – klasa VI
  • III miejsce – Jakub Mika – klasa V
  • Wyróżnienie I stopnia – Natalia Łasica i Emilia Rutkowska – klasa V
  • Wyróżnienie II stopnia – Jakub Mikos i Miłosz Piecha – klasa V
  • Wyróżnienie III stopnia – Dominik Bykowski i Jakub Goryl – klasa V

Szkolny Konkurs Plastyczny „Chrzest Polski w oczach dziecka”.

Celem tego konkursu było przybliżenie znaczenia początków chrześcijaństwa w Polsce, propagowanie wiedzy historii Polski, przypomnienie dzieciom poprzez twórczość plastyczną o ważnej rocznicy Chrztu Polski, a także rozwijanie wrażliwości, wyobraźni i kreatywności wśród dzieci i młodzieży.

Konkurs przebiegał w następujących kategoriach :

  • Kolorowanka – „Mieszko I i Dobrawa” , „Drużyna Mieszka I” oraz „Portret Mieszka I” – klasy I – III
  • „Moja wizja Chrztu Polski” – klasy IV – VI
  • Jubileuszowa kartka pocztowa – klasy IV – VI
  • Jubileuszowy plakat – klasy IV – VI   Wyniki niniejszego konkursu ogłosiła Dyrektor Szkoły – pani Jolanta Ferlak oraz pani Agnieszka Niezgodzka dnia 9 czerwca 2016 r. podczas obchodów Święta Patronki.

WYNIKI :

Kolorowanka – wyróżnienia w klasach I – III

  • Aleksandra Mikos, Izabela Gworek – klasa I
  • Anita Lubańska, Emilia Rak – klasa II
  • Natalia Gworek, Nicola Sołtysik – klasa III

Jubileuszowy plakat

  • I miejsce – Sandra Chandzlik i Mateusz Szyjka – klasa V
  • II miejsce – Natalia Łasica i Emilia Rutkowska – klasa V
  • III miejsce – Karol Waligóra i Kacper Wilczak – klasa IV

Jubileuszowa kartka pocztowa – wyróżnienia w klasach IV – VI

  • Kacper Wilczak – super wyróżnienie – klasa IV
  • Hanna Baliś – klasa VI
  • Patrycja Zając – klasa VI
  • Fabian Kobyłczyk – klasa VI

Moja wizja Chrztu Polski – wyróżnienia

  • Oliwia Wąs – klasa IV
  • Wiktoria Papierniok – klasa VI

Inicjatorkami i organizatorkami konkursu były panie : Renata Malicka, Agnieszka Niezgodzka i Grażyna Tuszyńska – Nowak.

XIX Powiatowy Konkurs Poezji i Prozy w Języku Shakespeare’a 2015/2016

Szkołę reprezentowali: Emilia Rutkowska z kl.5 oraz Kacper Wilczak z kl. 4. Emilia Rutkowska została wyróżniona spośród uczniów szkół podstawowych, a tym samym zapewniła sobie miejsce w etapie regionalnym. Emilia Rutkowska zdobyła I miejsce w etapie regionalnym!

Etap gminny Ogólnopolskiego Konkursu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego 2015/2016

Nasi uczniowie zajęli II MIEJSCE w rywalizacji drużynowej. Indywidualnie Sandra Chandzlik zajęła I MIEJSCE, a Jakub MikosIII MIEJSCE. Skład naszej drużyny to: Sandra Chandzlik, Patrycja Zając, Jakub Mikos i Jakub Mika.

Mistrzostwa Libiąża w Minikoszykówce SP 2015/2016

Reprezentacja dziewcząt zajęła I MIEJSCE i wywalczyła awans do zawodów powiatowych,  gdzie reprezentowała  gminę Libiąż. Skład drużyny: Daria Ryska, Hanna Baliś, Wiktoria Papierniok, Wiktoria Gworek, Emilia Pająk, Patrycja Zając, Wiktoria Szyjka, Nikola Łupina, Daria Ostrowska, Martyna Idkowiak.

Konkursy tematyczna związane z Rokiem Teatru 2015/2016

„Teatralne ABC” – Szkolny Konkurs Wiedzy o Teatrze

I miejsce – Sandra Chandzlik ( kl. V )
II miejsce – Mateusz Szyjka ( kl. V )
III miejsce – Kinga Baliś ( kl. V )
Patrycja Zając ( kl. VI )

„Wiersz jako mały teatr” – Szkolny Konkurs Recytatorski

I miejsce –  Bianka Szyjka ( kl. I )
Emilia Rutkowska ( kl. V )
Wyróżnienia :
Igor Wilczak ( kl. II )
Jakub Orlanka ( kl. III )
Wiktoria Papierniok ( kl.VI )

„Lalka teatralna” – Szkolny Konkurs Plastyczny

I miejsce – Bianka Szyjka ( kl. I )
Kacper Wilczak ( kl. IV )
Wiktoria Szyjka ( kl. V )

Wyróżnienie I stopnia :
Sonia Bogacz ( kl. I )
Emilia Szymańska ( kl. I )
Natalia Zajas ( kl. II )
Igor Wilczak ( kl. II )
Iga Bogacz ( kl. III )
Joanna Mańka ( kl. III )
Dawid Chandzlik ( kl. III )

Wyróżnienie II stopnia :
Amelia Guja ( kl. I )
Izabela Majcherek ( kl. I )
Amelia Piekarczyk ( kl. I )
Tatiana Wacław ( kl. III )
Piotr Majcherek ( kl. III )
Weronika Chylaszek ( kl. IV )
Patrycja Zając ( kl. VI )

 

Rok szkolny 2014/2015

 

Gminny Konkurs Plastyczny „Jesienny spacer po lesie” dla przedszkoli

I miejsce zdobyła Nadia Szostek. Konkurs miał na celu rozwijanie wrażliwości artystycznej dzieci,  uwrażliwianie na piękno przyrody, artystyczne wyrażanie swoich przeżyć związanych ze środowiskiem przyrodniczym oraz integrację dzieci.

Sukces Miłosza Nędzy

31.03.2015 w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Chrzanowie 24 uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu walczyło w trzech grupach wiekowych w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”. Laureaci z poszczególnych grup wiekowych zostali zakwalifikowani do dalszego etapu OTWP, na szczeblu wojewódzkim i w  tej grupie znalazł się Miłosz Nędza. 17.04.2015 w Szkole Aspirantów PSP w Krakowie uczniowie poszczególnych kategorii wiekowych rywalizowali o zakwalifikowanie się do eliminacji centralnych Turnieju. Miłosz po części pisemnej z 27 / 30 pkt zajmował 4 miejsce, tylko 1 pkt dzielił go od walki o miejsce w rozgrywkach centralnych. Ostatecznie Miłosz Nędza w eliminacjach wojewódzkich OTWP, w kategorii szkół podstawowych zajął 4 miejsce za które otrzymał I WYRÓŻNIENIE.

“Wiolinki” i soliści w I Powiatowym Przeglądzie Zespołów Artystycznych w Chrzanowie

Chór szkolny „Wiolinki”, pod dyrekcją Jolanty Dęsoł Szczerbowskiej, po raz kolejny wspaniale zaprezentował się w muzycznym konkursie.  Tym razem  wystąpił  w  I POWIATOWYM PRZEGLĄDZIE ZESPOŁÓW ARTYSTYCZNYCH W CHRZANOWIE. Konkurencja była bardzo duża:  w przeglądzie form muzycznych udział wzięło 298 uczestników. Chór zdobył  WYRÓŻNIENIE II STOPNIA   śpiewając  trzygłosowy „Kanon wiosenny” oraz piosenkę   „Szalik pełen nut”. W kategorii solistów wystąpili:  Oliwia Wąs z kl. II, która zdobyła WYRÓŻNIENIE III STOPNIA, Karolina Węgrzyn z kl. V oraz Paweł Boratyński z kl. V

Bardzo cieszymy się z sukcesów artystycznych naszych uczniów, gratulujemy im oraz życzymy powodzenia w kolejnych konkursach.

 

MISTRZ ORTOGRAFII 2014

Dnia 29 kwietnia 2014 r. odbył się etap szkolny Gminnego Konkursu Ortograficznego dla klas IV – VI szkół podstawowych gminy Libiąż GŻEGŻÓŁKA 2014

Przystąpiło do niego dwanaścioro uczestników :

Wiktoria Gworek, Anna Majcherek, Emilia Pająk, Fabian Kobyłczyk, Aleksander Księżarczyk –kl. IV
Karolina Węgrzyn, Miłosz Nędza, Kamil Piegzik – kl. V
Gabriela Mańka, Mateusz Bzibziak, Adrian Trojanowski – kl. VI

Zwycięzcami etapu szkolnego zostali : Gabriela Mańka, Adrian Trojanowski, Miłosz Nędza. Reprezentowali oni naszą szkołę na etapie gminnym w Szkole Podstawowej nr 2 w Libiążu dnia 19 maja 2014 r. W zmaganiach ortograficznych na forum gminy wzięło udział 15 uczestników z pięciu szkół.

GABRIELA MAŃKA została MISTRZEM ORTOGRAFII 2014. W rywalizacji drużynowej o tytuł  MISTRZA JĘZYKA POLSKIEGO nasza reprezentacja uplasowała się na drugiej pozycji.

Wyróżnienie II stopnia na szczeblu krajowym dla Gabrieli Mańki w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „KRĄG”

W tym roku miała miejsce 14 edycja Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „KRĄG” W kategorii MŁODZIK wzięło udział 11 uczestników z naszej szkoły – uczniów klas V – VI

Magdalena Kubas, Julia Wąs, Karolina Węgrzyn, Weronika Zając

Paweł Boratyński, Miłosz Nędza, Kamil Piegzik, Krzysztof Zoń – kl. V

Gabriela Mańka, Mateusz Bzibziak, Adrian Trojanowski – kl. VI

Konkurs został przeprowadzony dnia 10 stycznia 2014 r.

Wyniki konkursu ogłosiła dyrektor szkoły Jolanta Ferlak 30 kwietnia 2014 r. podczas akademii związanej z obchodami Konstytucji 3 Maja. Zwycięzcy otrzymali nagrody i dyplomy.

W konkursie tym największą wiedzą historyczną wykazała się uczennica klasy VI – Gabriela Mańka – odniosła wielki sukces i za świetny wynik zdobyła wyróżnienie II stopnia na szczeblu krajowym. Również dwaj szóstoklasiści : Mateusz Bzibziak oraz Adrian Trojanowski nagrodzeni zostali wyróżnieniem za bardzo dobre wyniki. Doceniono także piątoklasistów : Julię Wąs i Miłosza Nędzę, którym przyznano dyplomy uznania.

Opiekunem konkursu była pani Renata Malicka

10302038_291168161052524_3470938133941600570_n

Turniej z Języka Angielskiego

W dniu 9 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli  udział w II Turnieju z Języka Angielskiego organizowanego przez wydawnictwo MacMillan oraz Szkołę Podstawową Nr w Libiążu.
W turnieju brali udział Kacper Wilczak (kl.2), Natalia Łasica (kl.3), Sandra Chandzlik (kl.3), Dominika Kumala (kl.6), Gabriela Mańka (kl.6) oraz Natalia Wanat (kl.6).

W kategorii kl. 4-6 Gabriela Mańka zajęłą II miejsce; Dominika Kumala zajęła III miejsce  Gratulujemy!!!

Młodzież zapobiega pożarom
Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej i Ekologicznej „Młodzież zapobiega pożarom”. Etap gminny konkursu odbył się 31 marca w Libiąskim Centrum Kultury, a wystąpili w nim najlepsi uczniowie wyłonieni z eliminacji szkolnych, zorganizowanych przy udziale Zarządów Jednostek OSP.
W kategorii szkół podstawowych Miłosz Nędza z kl.5 zajął II miejsce.  W etapie powiatowym  w dniu 9 kwietnia Miłosz zajął IV miejsce. Gratulujemy!!!

W dniu 4 marca 2014 roku w  Zespole Szkolno – Gminazjalnym z Oddziałami Integracyjnymi w Libiążu odbyły się zawody koszykówki dziewcząt

Udało się! Mamy 1 miejsce z zawodów z koszykówki!!!!
Następny mecz w Chrzanowie.
Brawo dziewczyny!!!

Zdjęcie
Zdjęcie