Smacznie, zdrowo, kolorowo :)

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia! To dzięki niemu dzieci mają energię do nauki i zabawy, a dorośli siłę do pracy. Dlatego, nasi najmłodsi uczniowie z klasy pierwszej wraz z Panią Jolantą Kosowską, z klasy drugiej z Panią Jolanta Szczerbowską i z klasy trzeciej z Panią Grażyną Stawarczyk postanowili o tym wszystkim przypomnieć, przygotowując pyszne i zdrowe kanapki na drugie śniadanie. Na zajęciach dzieci poprzez zabawę uczyły się o zdrowym odżywianiu, poznały korzyści wynikające ze spożywania drugiego śniadania, dowiedziały się jak ważna jest zbilansowana dieta, bogata w produkty zbożowe i 5 porcji owoców, warzyw i soków. Same wybrały produkty, z których powinno składać się zdrowe drugie śniadanie. Następnie pod kierunkiem wychowawców samodzielnie przygotowały kanapki z dostępnych zdrowych produktów. Wszystkie dzieci starały się, aby każda wykonana kanapka wyglądała wyjątkowo. Z wielkim zapałem wykonywały swoją pracę, której rezultatem były różnorodne i bardzo kolorowe kanapki. Można było na nich znaleźć , jajka, pomidory, ogórki, szczypiorek, rzodkiewkę. Przygotowanie śniadania dało wszystkim wiele satysfakcji i radości. Kanapki były bardzo pyszne, a przede wszystkim zdrowe.
Zachęcamy rodziców do wspólnego przygotowania razem ze swoimi dziećmi „Wesołych kanapek” – wg własnych pomysłów.

Życzymy Smacznego!!!

Zdjęcia w galerii

Font Resize
Contrast