Zabawa i nauka – Dzień Dziecka w Ogrodzieńcu

Dnia 31 maja uczniowie wszystkich klas wraz z wychowawcami odwiedzili Park Rozrywki w Ogrodzieńcu. Wycieczka została zorganizowana i sponsorowana przez Radę Rodziców z okazji Dnia Dziecka. Piękna pogoda oraz świetne humory towarzyszyły wszystkim przez całą wycieczkę. W Parku Rozrywki naszą zabawę rozpoczęliśmy od Parku Doświadczeń Fizycznych. Mogliśmy się przekonać jak działają podstawowe prawa fizyki. Każdy uczestnik skorzystał z działania 35 urządzeń, które sprawiają,  że rzeczy niemożliwe stają się możliwe m. in.: Symulator Lotów, Dwa równoległe zwierciadła, Duża platforma obrotowa, Mała platforma obrotowa, Kalejdoskop, Kalejdoskop Gigant, Kamienne cymbały, Peryskop, Kolorowy Krater, Kołyska Newtona itd.

Kolejnym punktem, naszej wyprawy był Tor Saneczkowy. Na specjalnie wyprofilowanym torze każdy mógł bezpiecznie zjechać z odpowiednią prędkością. River Splash (Tor Saneczkowy) to przede wszystkim dobra zabawa, wielkie emocje i ciągła adrenalina! Liczne i ostre zakręty nie zniechęciły naszych milusińskich do zjazdu.

Następną przewidzianą atrakcją był Park Miniatur. Mogliśmy zobaczyć Szlak Orlich Gniazd w skali 1:25 rozciągający się od Krakowa, aż po Częstochowę. Przepiękne makiety zamków i warowni odtworzone zostały zgodnie z prawdą historyczną. W Parku Miniatur zobaczyliśmy także repliki machin oblężniczych z okresu średniowiecza m. in. katapultę, balistę – rodzaj kuszy na kołach, a także trebusz – efektowną machinę miotającą pociski, przypominającą mechaniczną procę.

Wolnym krokiem przez Park Miniatur przeszliśmy do Domu Legend i Strachów. Wchodząc do tajemniczego domu przenieśliśmy się w świat baśni i legend. Mroczne wnętrze i otaczające nas nietoperze dostarczyły nam dużą ilość strachu. Nasze piski i wrzaski słychać było na całą okolicę. Jednak w takich okolicznościach potwierdza się przekonanie, że w grupie raźniej. Przechodząc przez ciemne i tajemnicze przejścia nawet najodważniejsi trzymali się kurczowo grupy.

Na koniec wycieczki każdy z uczestników zakupił skromny upominek dla siebie oraz bliskich. Celem wycieczki była przede wszystkim integracja grupy oraz ukazanie malowniczych i pięknych widoków Jury Krakowsko – Częstochowskiej. Bawiliśmy się świetnie, ale niestety wszystko co dobre szybko się kończy!

Jeszcze raz dziękujemy Radzie Rodziców oraz wszystkim Rodzicom zaangażowanym w organizację imprezy 🙂

Font Resize
Contrast