XIX Finał Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego „ Poezja i proza w języku Shakespeare’a”

Znamy już wyniki Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego “Poezja i proza w języku Shakespeare`a”. Możemy się pochwalić na szczeblu wojewódzkim reprezentantka powiatu chrzanowskiego w kategorii szkoła podstawowa – Emilia Rutkowska z kl.5 ZSP W Gromcu stanęła na podium i zajęła I miejsce.


Wojewódzki etap Konkursu Recytatorskiego „Poezja i proza w języku Shakespeare’a” odbył się w Zabrzu 8 czerwca 2016r. Do finału zgłoszono ponad  70 osób. Eliminacje wojewódzkie odbywały się w Miejskim Ośrodku Kultury w Zabrzu-Biskupicach. W skład komisji oceniającej umiejętności językowe jak i zdolności interpretacyjne recytatorów wchodzili: Maria Podhajna – dyrektor Szkoły Języków Obcych “BRITAM”  w Zabrzu oraz Jerzy Kuczera aktor Teatru im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach, Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Towarzystwa Kultury Teatralnej w Katowicach. – Poziom finału był jak zawsze bardzo wysoki na wszystkich poziomach zarówno szkoły podstawowe jak i gimnazjach i liceach – mówił Jerzy Kuczera przed prezentacją uczestników. Emilia Rutkowska godnie reprezentowała naszą szkołę. Pokazała nie tylko swój talent recytatorski jak również aktorski. Uczennicę do konkursu przygotowała pani Elwira Świtalska.Emilia 1 Emilia 2Gratulujemy tak wysokiego wyniku! Powodzenia w przyszłym roku.

Jury przyznało:
w kategorii Szkół Podstawowych
I miejsce:
– Emilia Rutkowska kl. V, Zespół Szkolno-Przedszkolny Gromiec
 – Aleksandra Gąsior kl. IV, Szkoła Podstawowa nr 5 Wisła
II miejsce:
-Kacper Kołatek kl. IV, Zespół Szkół w Zebrzydowicach
III miejsce:
– Weronika Cichoń kl. IV, Zespół Szkół nr 12 Jastrzębie Zdrój
– Alicja Głogowska kl. IV, Szkoła Języków Obcych PERFEKT Chrzanów

Font Resize
Contrast