WYCIECZKA DO ZAMOŚCIA I NA ROZTOCZE

W dniach 11-12 czerwca 2019 r. odbyła się trzydniowa wycieczka do Zamościa i na Roztocze. Uczestnikami byli uczniowie klas 4,5,6, 7 i 8 naszej szkoły. Zwiedzaliśmy między innymi Józefów z wieżą widokową na czynnym kamieniołomie, Krasnobród, a w nim Kaplicę Objawień “Na wodzie”, Sanktuarium Maryjne. W Szczebrzeszynie zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie przy pomniku chrząszcza. Odwiedziliśmy również jedną z najstarszych synagog w Polsce, obecnie Miejski Dom Kultury oraz punkt Informacji Turystycznej, gdzie mieści się także muzeum starych zegarów oraz rzeźby chrząszczy.  Kolejnym punktem wycieczki był Zamość, piękne renesansowe miasto, gdzie zobaczyliśmy Rynek Wielki, kamienice, budynek ratusza, Pałac Zamoyskich, park miejski, bramę szczebrzeską, lubelską i lwowską, mury obronne miasta, dzielnicę żydowską, dom Marka Grechuty, Rynek Solny oraz Rynek Wodny. Do Gromca wróciliśmy rozmarzeni, z niedosytem i już myślimy o następnej wycieczce.

Font Resize
Contrast