Wizyta stomatologa w naszym przedszkolu

SZCZOTKO, SZCZOTKO HEJ SZCZOTECZKO OOO

 ZATAŃCZ Z NAMI , TAŃCZ W KÓŁECZKO OOO

W PRAWO, W LEWO, W LEWO, PRAWO OOO

PO  JEDZENIU KRĘĆ SIĘ ŻWAWO OOO.

 W piątek w przedszkolu odbyło się spotkanie z lekarzem stomatologiem i jego pomocą stomatologiczną. Zaproszeni goście opowiedzieli dzieciom, jak dbać o zęby i higienę jamy ustnej. Zwrócili szczególną uwagę na prawidłowe odżywianie. Pan doktor na specjalnych obrazkach pokazał, z czego składa się ząb i co dzieje się z nim, gdy zaczyna chorować. Wyjaśnił przedszkolakom, co robić, aby zęby jak najdłużej pozostały zdrowe. Zachęcił również do wizyt w gabinecie stomatologicznym i oswajał dzieci z narzędziami stomatologicznymi poprzez kontrolę wszystkim ząbków. Dzieci były bardzo zainteresowane tematem.

Ta wizyta z pewnością na długo zostanie w naszej pamięci 😉

Font Resize
Contrast