“Taką mi wioskę wymaluj w dolinie…” – Dzień Patronki Szkoły

“Taką mi wioskę wymaluj w dolinie,
Od zbóż wesołą,a od jodeł smutną…
Niechaj się cała chowa w jarzębinie,
Niech na jej łąkach siwe płótno leży…”

9.06.2016 był Świętem Patronki naszej szkoły – Marii Konopnickiej. Uczniowie z różnych klas, Chór Wiolinki oraz przedszkolaki zaprezentowali program artystyczny. Mottem przewodnim były słowa „Szkoła jest dla dzieci,  a Maria Konopnicka tak je ukochała”. Został  przypomniany życiorys poetki, oraz wysłuchaliśmy piosenki i fragmenty utworów : Na jagody, Słoneczko, My jesteśmy krasnoludki, Sierotka Marysia i Koszałek Opałek. Maria Konopnicka uczy nas wrażliwości, ukazuje piękno przyrody i rozbudza szacunek do Ziemi Ojczystej, dlatego co roku powracamy do naszej Patronki.

Font Resize
Contrast