Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

21 listopada już po raz kolejny obchodziliśmy  w naszej szkole Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, aby podkreślić jak ważne dla każdego człowieka jest: potrzeba szacunku, serdeczności, uśmiechu, mówienie dobrych słów i niesienie bezinteresownej pomocy innym. W szkole było żółto i radośnie. Nauczyciele i uczniowie obdarowywani byli słodkimi sentencjami. Na korytarzu,  stanęło Drzewo Życzliwości, gdzie na przygotowanych kolorowych kartkach każdy mógł napisać coś miłego, swoje dobre, pozytywne życzenia i myśli. Chętnych nie brakowało, momentami tworzyła się nawet kolejka. 

 

Dziękujemy wszystkim nauczycielom i uczniom, którzy zaangażowali się w przygotowanie tego święta.

Na koniec krótka refleksja.

Podczas rozmów z uczniami zdarzały się głosy, że życzliwość jest niemodna, że się nie opłaca, że to tylko puste słowa. Mamy nadzieję, że jednak większość tak nie myśli. Jako ludzie, potrzebujemy przecież szacunku, ciepła, miłego słowa i gestu od innych. Na co dzień, goniąc za różnymi sprawami zapominamy o takich gestach i zwykłym uśmiechu. A przecież obdarowując życzliwością innych nam także robi się przyjemniej. Pokażmy innym, że jednak warto być miłym (duża w tym rola nas dorosłych).  Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą wypuścimy w świat, do ludzi-wróci do nas ze zdwojoną mocą.

Promujmy zatem życzliwość, zarażajmy nią innych, zachęcajmy do czynienia dobra na różnych płaszczyznach codziennie, nie tylko od święta, bo tylko od nas zależy, czy będziemy  obdarzać się ,,ciepłym i puchatym” czy ,, zimnym i kolczastym”.

Font Resize
Contrast