Świat „wszędzie niedaleko”, czyli nasz EUROWEEK

24 marca 2018  uczniowie z klas 4, 5, 6 i 7 wyruszyli w szeroki świat pod opieką pani Sylwii Mochel-Gieruli, pani Kornelii Siudy oraz pani Elwiry Świtalskiej. Cel: EUROWEEK. Kierunek: Wójtowice koło Bystrzycy Kłodzkiej na Dolnym Śląsku.
Znaleźliśmy się w urokliwym miejscu, Wójtowicach,  wsi łańcuchowej leżącej na wschodnim stoku Gór Bystrzyckich.

EUROWEEK to podróż w szeroki świat, choć obecny „wszędzie niedaleko”: anglojęzyczna komunikacja z wolontariuszami z wielu kontynentów, ludźmi różnych kultur i narodowości – zapamiętamy Hiwi, Angela, Evę, Zanisa i innych, których egzotycznie brzmiące imiona nie były najłatwiejsze do wymówienia.

EUROWEEK to także wędrówka po rozległych przestrzeniach własnej kreatywności i wyobraźni, oraz odkrywanie od nowa i na nowo Drugiego Człowieka.

EUROWEEK to program, który otwiera na inne kultury, zaraża chęcią podróżowania, poznawania nowych ludzi. Uczy tolerancji, pracy w zespole, rozwija kreatywność i umiejętności autoprezentacji a swoboda, komfort oraz świetna atmosfera tworzona przez wolontariuszy to ogromne zalety tego programu.

Zajęcia były prowadzone w formie interaktywnych warsztatów, gier symulacyjnych oraz praktycznych ćwiczeń. Ważną częścią szkolenia były prezentacje na temat krajów, z których pochodzili wolontariusze.

Wolontariusze mieli za zadanie pomagać uczestnikom w poszerzaniu ich horyzontów w zakresie różnych kultur oraz podnosić umiejętności potrzebne do współpracy, zarażać uczniów swoją pozytywną energią, a także otwierać na porozumiewanie się w języku angielskim. Uczniowie natomiast uczyli się współpracy, podziału ról i obowiązków oraz budowania zaufania w grupie, ćwiczyli kreatywność i umiejętność dobrej organizacji czasu pracy i zadań.

W tych dniach młodzież bardzo zżyła się z wolontariuszami i pod koniec wizyty trudno było im się rozstać. Dzięki temu spotkaniu uczniowie stali się bardziej pewni siebie i otwarci na świat. Wspólnie spędzony czas został utrwalony na zdjęciach, co pozostanie pamiątką dla uczniów i wolontariuszy.

Font Resize
Contrast