SPOTKANIE OPŁATKOWE W GROMCU

„Ład i harmonię, dobro i nadzieję, obwieszcza czas śpiewania kolęd”

Tradycją naszej miejscowości są coroczne spotkania opłatkowe, organizowane przez Koło Gospodyń Wiejskich „Gromcaneczki”.  W niedzielne popołudnie 25 stycznia 2015 r. w pięknie udekorowanej sali w Domu Ludowym  zebrali się mieszkańcy wioski,  przedstawiciele władz, zaproszeni goście oraz uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami i nauczycielami.

Po powitaniu, na scenę wkroczyły „Gromcaneczki”, które przy akompaniamencie akordeonu zaśpiewały kilka tradycyjnych polskich kolęd i pastorałek.

Następnie przyszedł czas na naszą szkołę. Uczniowie klas  I –III oraz chór „Wiolinki”, przygotowani przez  panią Jolantę Szczerbowską, wystąpili z pięknym przedstawieniem bożonarodzeniowym pt. „Betlejemska dobranocka”.  Spektakl przeniósł widzów w czasy narodzin Jezusa w Betlejem oraz w świat lubianych i dobrze znanych bajek i baśni. Każda z bajkowych postaci, która przyszła pokłonić się Jezusowi,  przyniosła dar w postaci przesłania, nauki, morału. Grze aktorskiej towarzyszyła muzyka w wykonaniu Wiolinek, wokalistów solowych oraz instrumentalistów. Na zakończenie „Betlejemskiej dobranocki”  wszyscy zebrani zaśpiewali jedną z najstarszych polskich kolęd „Bóg się rodzi”

Jolanta Dęsoł-Szczerbowska

Font Resize
Contrast