Przedstawienie teatralne po angielsku “Jackie and the Horrible Family”

22 kwietnia 2015 roku w ZSP w Gromcu odbyło się przedstawienie teatralne    w języku angielskim pod tytułem Jackie and the Horrible Family. Jest to opowieść o dziewczynce o imieniu Jackie, która wyrusza w daleką podróż, aby odnaleźć swojego przyjaciela olbrzyma. Chce poprosić go o radę, ponieważ jej rodzice ciągle się kłócą. W trakcie swojej podróży wpada w tarapaty i musi poprosić publiczność o pomoc. Widownia pomaga jej w kłopotach, ostrzega przed niebezpieczeństwem oraz wypowiada magiczne zaklęcia, aby pomóc Jackie śpiewa z nią piosenki, by dodać otuchy w podróży. Jednakże publiczność musi mówić po angielsku, ponieważ tylko ten język znają mieszkańcy krainy olbrzymów.

Dzięki temu przedstawieniu nasi uczniowie mieli okazję spotkać się z aktorami z Anglii i Stanów Zjednoczonych Ameryki i na żywo posłuchać ich ojczystego języka.

Następnie odbyły się warsztaty teatralne dla klas IV-VI, prowadzone przez tych samych aktorów, podczas których uczniowie mieli okazję poćwiczenia wyrażania ekspresji na scenie oraz podpytania o tematy, jak się okazało nie tylko związane z teatrem. Uczniowie mieli mnóstwo pytań, bariera językowa nie była dla nich problemem.

 

Kornelia Siuda

Font Resize
Contrast