Pasowanie na czytelnika

W dniu 17 marca 2016 r. do grona czytelników Szkolnej Biblioteki zostali przyjęci uczniowie klasy pierwszej. pasowsanie(1)Przed uroczystym pasowaniem musieli udowodnić, że znają już wszystkie literki oraz posiedli umiejętność czytania i pisania. Do rozwiązywania trudnych zadań zostali podzieleni na cztery grupy. Z rozsypanki  liter musieli ułożyć wyraz „BIBLIOTEKA”, „CZYTELNIK” oraz objaśnić ich znaczenia. Wszyscy świetnie poradzili sobie z tymi zadaniami. Następnie rozwiązywali krzyżówkę wypełnioną wieloma trudnymi wyrazami. Hasłem krzyżówki był „Mól książkowy”, którym postanowili zostać wszyscy uczniowie klasy pierwszej. I tu kolejny raz świetnie poradzili sobie bez pomocy wychowawczyni, p. Joli Szczerbowskiej. Egzamin zdali na szóstkę. Na kolejnej godzinie lekcyjnej zostali zaproszeni do biblioteki, zapoznani z regulaminem , działami w bibliotece. Odbyło się uroczyste przyrzeczenie oraz pasowanie na czytelnika. Każdy z uczniów otrzymał dyplom pamiątkowy, zakładkę do książki i wyszedł  z pierwszą wypożyczoną książką. Oto lista naszych nowych Czytelników;

Batko Nicola
Bogacz Sonia
Byrska Emilia
Guja Amelia
Gwiżdż Jakub
Gworek Izabela
Kowalski Igor
Kuchta Estera
Łasica Róża
Majcherek Izabela
Mańka Zofia
Mąsior Karina
Mikos Aleksandra
Nędza Bartłomiej
Nędza Natalia
Niszczyk Igor
Piekarczyk Amelia
Rak Adrian
Stankowska Nadia
Szyjka Bianka
Szyjka Miłosz
Szymańska Emilia
Wendzel Martyna
Wysocki Szymon
Font Resize
Contrast