owocowa sałatka u przedszkolaków

„W owocach siła, w owocach zdrowie. Każdy przedszkolak  o tym Ci powie…”
W naszym przedszkolu uczymy zasad zdrowego odżywiania, mówimy dzieciom, co robić, żeby jedzenie przynosiło nam tylko korzyści.

We wtorek 7 października, przedszkolaki z grupy starszej  wraz z wychowawczynią Panią Ewą Ryszką robiły witaminową sałatkę. Sezon na owoce jest w pełni, więc dzieciaki zrobiły ucztę.

Były przygotowania.

Najpierw dzieci posegregowały owoce, później je umyły i obrały. Pani Ewa przygotowała naczynia potrzebne do zrobienia sałatki a dzieci zabrały się do pracy. Kroiły banany, jabłka, śliwki, winogrona,brzoskwinie, soczyste gruszki, kiwi i mandarynki. Przyrządzanie sałatek dało dzieciom wiele satysfakcji, jednocześnie uświadamiając sobie, jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu.

Sałatka była przepyszna, a samodzielne przygotowanie potrawy dało dzieciom wiele satysfakcji i radości.

E. Świtalska

Podczas tygodnia owocowego w przedszkolu dzieci z grupy młodszej przygotowywały sałatkę owocową. Każde z dzieci przyniosło po trzy ulubione owoce. Najpopularniejsze były banany, jabłka, nektarynki, winogrona, gruszki, śliwki, mandarynki i pomarańcze. W przygotowaniach sałatki pomagały panie, ale z jedzeniem dzieci poradziły sobie samodzielnie, z wielkim apetytem pałaszowały swoje porcje, prosząc o dokładkę. To była prawdziwa bomba witaminowa!

                                                                                                    Joanna Smolińska-Król

owocowa_salatka

Font Resize
Contrast