Moja Niepodległa – 101. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

?11 listopada 1918 r. Niemcy podpisały zawieszenie broni kończące działania bojowe I wojny światowej, a Polska po 123 latach zrzuciła kajdany niewoli. Rada Regencyjna w Warszawie przekazała władzę nad wojskiem Józefowi Piłsudskiemu, a 3 dni później rozwiązała się przekazując mu całość władzy.‼Tak odradzała się Polska ‼ 
?ŚWIĘTUJMY DZIŚ RAZEM 101  ROCZNICĘ ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI?
Piątek 8 listopada, to ostatni dzień roboczy przed Świętem Niepodległości, dlatego właśnie wtedy, zgłoszone szkoły o godzinie 11.11 odśpiewały cztery zwrotki polskiego hymnu. Nasza szkoła również przystąpiła do akcji “szkoła do hymnu”. “Szkoła do hymnu” to akcja mająca na celu upamiętnienie ważnej dla Polaków daty – 11 listopada. Do wzięcia udziału w akcji zachęcało Ministerstwo Edukacji Narodowej. Wspólne odśpiewanie hymnu w szkołach i przedszkolach to kontynuacja zeszłorocznej akcji ,,rekord dla niepodległej”, do której przyłączyło się ponad 5 mln uczniów i nauczycieli. Dlatego w naszej szkole i przedszkolu zabrzmiał Mazurek Dąbrowskiego.

W przedszkolu i zerówce przez cały tydzień odbywały się zajęcia związane z Dniem Niepodległości. Dzieci tworzyły plakaty, flagi, uczyły się hymnu oraz pieśni patriotycznych. Wszystko odbywało się pod hasłem “Jesteśmy Polakami”.

Font Resize
Contrast