Mikołaju, Mikołaju…

6 grudnia jest od wielu lat dniem, w którym w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję. Od samego rana z każdej strony kręciły się po korytarzach i w klasach dzieci ubrane na czerwono, w pięknych mikołajkowych czapkach. A najmłodsi dodatkowo podśpiewywali:

Dziadzio Mikołaj lasem wędruje w okna zagląda i nasłuchuje

Gwiazdką w okna świeci – gdzie są grzeczne dzieci???

O każdym grzecznym dziecku pamięta stary dziadunio, Mikołaj Święty.

Co za radość będzie, gdy do nas przybędzie…

I przybył … po długim oczekiwaniu dzieci doczekały się wizyty upragnionego Mikołaja. Podczas lekcji, gdy nauce towarzyszył miły nastrój, usłyszeliśmy dzwonek i pojawił się nasz „miły gość”. Przeprosił, że tak długo wszyscy musieli na niego czekać, ale w drodze utknął w korku, a potem naprawiał kopytko swojemu reniferowi. Na szczęście dotarł, gdy jeszcze byliśmy w szkole. A dzieci, na powitanie Mikołaja zaprezentowały wierszyki, piosenkę, a także obiecały, że będą grzeczne i postarają się nie sprawiać kłopotu swoim rodzicom ani nauczycielom. Po takich deklaracjach Mikołaj przystąpił do swojego zadania – obdarzył dzieci miłymi upominkami, przyjmowanymi z wypiekami na twarzach i z nieskrywaną radością. Na zakończenie wizyty Mikołaj pożegnał się… mówiąc, że czekają na niego jeszcze w wielu miejscach, więc musi się spieszyć, żeby wszędzie zdążyć. A więc do następnego roku drogi Mikołaju!!!

 

A my ten miły nastrój utrzymaliśmy tego dnia bardzo długo, bowiem grupa dzieci z naszego przedszkola wyjechała na kolejne spotkanie z Mikołajem .

– To był fajny, ciekawy dzień… – Długo będę go pamiętać… – Lubię mikołajki… – to słowa dzieci, wspominających ten dzień. A co najważniejsze – Mikołajki rozpoczynają czas oczekiwania na najmilsze święta w roku, czas choinki, kolędy, śniegu, żłobka… A więc wszyscy czekamy już teraz na Święta Bożego Narodzenia. Wesołych Świąt!!!

Elwira Świtalska

W tym roku dzieci w przedszkolu świętowały Mikołajki aż przez dwa dni. 4grudnia dzieci były na wycieczce w Krainie Zabaw “Family Fun” w Oświęcimiu, gdzie spotkały się z Mikołajem i Elfem, wszyscy razem bawili się, śpiewali i tańczyli, a następnie każde dziecko zrobiło sobie pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem w jego saniach. Po tych atrakcjach przedszkolaki mogły się wyszaleć na zjeżdżalniach, basenach z kulkami i trampolinach. Wyjazd zakończył się w restauracji Mc’Donalds, gdzie dzieci z apetytem zajadały zestawy Happy Meals. Natomiast 5 grudniaMikołaj odwiedził dzieci w przedszkolu, wysłuchał przygotowanych przez przedszkolaki piosenek i rozdał im upominki.

Joanna Król

Font Resize
Contrast