Jedząc zdrowo, jesteśmy zdrowi!

DSC_152028 października 2015 r. w naszej szkole odbył się kiermasz zdrowej żywności. Celem akcji było uświadomienie naszym kolegom i koleżankom, że zdrowa dieta wcale nie sprowadza się do jedzenia tylko i wyłącznie warzyw i owoców, ale również przy udziale odpowiednich składników można skonsumować coś zarówno pożywnego jak i smacznego. DSC_1517Nie tylko uczniowie, ale także nauczyciele mięli okazję do degustacji pysznych kanapek, ciast, owoców czy soków, przygotowanych, zgodnie z zasadami zdrowego żywienia, przez panie z Komitetu Rodzicielskiego. DSC_1508Każdego odwiedzającego nasze stoisko, od wejścia, porażała ogromna ilość różnorodnych, przygotowanych przez nas, kanapek, począwszy od kanapek light przez wegetariańskie, a skończywszy na kanapkach wiejskich. DSC_1513Cieszące się powodzeniem kanapki ze świeżymi warzywami zniknęły ze stolika już po pierwszej przerwie. Natomiast wspaniałe ciasto z owocami okazało się być bezkonkurencyjne i kupujący ustawiali się po nie w kolejce, a wręcz zamawiali hurtowo. DSC_1524Mamy nadzieję, że tego typu przedsięwzięcia wpłyną pozytywnie na świadomość żywieniową młodzieży. Jeśli nauczymy się wybierać odpowiednie produkty i będziemy umieli wprowadzić zasady piramidy żywienia do naszego życia, to jesteśmy też w stanie je znacznie wydłużyć! Bo jedząc zdrowo, JESTEŚMY ZDROWI, a razem ze zdrowiem łączy się jeszcze coś innego – DOBRE SAMOPOCZUCIE:) Więcej zdjęć tutaj

Font Resize
Contrast