Bądź widoczny! Bądź bezpieczny!

Nasza szkoła na początku roku szkolnego zgłosiła swój 5. udział w konkursie  „Odblaskowa Szkoła”. Przez dwa miesiące, wrzesień i październik,  cała społeczność szkolna podejmowała szereg działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym i zachęcając pieszych do noszenia elementów odblaskowych.

Jednym z odblaskowych działań jakie sobie postawiliśmy było przygotowanie gazetek ściennych, które zawisły w każdej klasie oraz na korytarzach szkolnych. Zawierają one treści związane z bezpieczeństwem na drodze. Dzieci przygotowały także plakaty pt. „ Odblaski ratują życie”, które zostały zaprezentowane  na wystawie  i na korytarzu szkolnym.

28 października  w Gromcu zorganizowano  lekcję  bezpieczeństwa na drodze w ramach programu „Odblaskowa Szkoła”.  Tego dnia odbył się pochód dzieci i nauczycieli ubranych w kamizelki odblaskowe i  odblaski. Uczniowie przygotowali  ulotki z hasłami dotyczącymi bezpiecznego poruszania się na drodze „ Nie rób łaski noś odblaski”, „ Chcemy  czuć się bezpiecznie na drodze”, „ Kto  nosi odblaski zasługuje na oklaski”. Uczniowie wszystkich klas wraz z nauczycielami przedefilowali przez całe osiedle ubrani w odblaskowe kamizelki. Jesień to pora roku, w której szczególną ostrożność musimy zachować poruszając się po drogach. Dni stają się krótsze, często jest pochmurno lub deszczowo. Pamiętajmy, że odblaski ratują życie! Mieszkańcy osiedla z uśmiechem i aprobatą spoglądali na nasz marsz. Ponadto, podczas uroczystego apelu  w ramach konkursu „Odblaskowa Szkoła”, uczniowie klas II i III zaprezentowali piosenki o związane z ruchem drogowym. Każda klasa przygotowała także hasła promujące bezpieczeństwo na drodze. W swoim debiucie na scenie pięknie zaprezentowały się nasze Maluszki z przedszkola, które pięknie wyrecytowały ułożone wspólnie z paniami rymowanki promujące odblaski. 6-letnia Michelle z “Zerówki” zaskoczyła wszystkich piosenką-niespodzianką dla naszych gości Policjantów. Na zakończenie apelu, Policjanci przygotowali quiz dla dzieci, podczas którego zostały omówione i przypomniane zasady bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym. W naszej szkole dbamy o bezpieczeństwo! Staramy się od najmłodszych lat pamiętać o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach. Rozmawiamy o tym, układamy wierszyki, wykonujemy gazetki.

Fotorelacja z 5. “Odblaskowej szkoły”

Font Resize
Contrast