Wydarzenia w przedszkolu

Na podstawie cyklu zajęć pt. „Z dziejów Ziemi…” oraz programu profilaktycznego  pt. „Świeże powietrze wokół nas” dzieci uczestniczyły w zabawie tematycznej pt. „W krainie Dinozaurów” z wykorzystaniem figurek dinozaurów. Dzieci poznawały niektóre gatunki dinozaurów, czerpały wiedzę o ich życiu oraz kolorowały pisakami postać dinozaura. Poznały prehistorię naszej planety, dzieje Ziemi, a także pracę wykopaliskową paleontologów, poprzez zabawy pt. „Odciśnięte w glinie”, „Zabawa w archeologów”. Dzieci formowały z gliny figury dinozaurów i naczyń, a następnie nauczycielka chowała je w piasku. Zadanie polegało na odnalezieniu swojej figurki za pomocą pędzla, którym dzieci odgarniały piasek. Dzieci poznawały także bogactwa naszej planety, odpowiadały na pytania „Jak możemy dbać o Ziemię?”. Uświadamiały sobie cele i zasady segregacji odpadów – wskazywały sposoby dbania o Ziemię.

Brały udział w zabawie słownej metodą niedokończonych zdań „Bardzo lubię Ziemię za…” – wzmacniały więzi z Ziemią poprzez dostrzeganie jej piękna, zachęcanie do życia w harmonii z przyrodą, dbanie o jej wygląd i świeże powietrze.

 

28 listopada 2014 r. w grupie starszej odbyły się Andrzejki. Dzieci brały udział w rozmowie „Co to są Andrzejki?”, a następnie z entuzjazmem uczestniczyły w zabawach muzyczno – ruchowych oraz tańcach przeplatanych wróżbami – „Kim będziesz w przyszłości”, „Zaczarowany but”. Na zakończenie dzieci otrzymały nagrody w postaci rysunków do kolorowania.

 

4 grudnia 2014 r. odbył się wyjazd do Oświęcimia do Family Fun oraz MCDonald’s  w ramach imprezy Mikołajkowej.

W Family Fun dzieci przywitał Elf – bawiąc się z dziećmi opowiadał o Mikołaju. Następnie dzieci odwiedził Mikołaj, który przybył na saniach. Dzieci śpiewały mu piosenki i mówiły wierszyki. Mikołaj każde dziecko zapraszał do sań i wręczał im lizaki. Tę radosną chwilę utrwaliliśmy na zdjęciach. Później Elf i Mikołaj zaprosili dzieci do krainy zabawy. Po świetnej i radosnej zabawie dzieci pojechały do MCDonald’s na pyszny poczęstunek w postaci zestawu Happy Meal.

 

W grudniu dzieci uczestniczyły także w żywej lekcji przyrody. Poznawały różne gatunki płazów i gadów. Niektóre z nich mogły dotknąć i oglądać z bardzo bliska. Były to różnego rodzaju gatunki jaszczurek, żab i węży.

Dzieci bardzo pozytywnie przeżywały bliskie spotkania z tak różnymi zwierzętami z dalekich stron świata.

Ewa Ryszka

Font Resize
Contrast