Wycieczka do Warszawy

Jak co roku, wiosną dzieci z trzech najstarszych klas pojechały na trzydniową wycieczkę. Tym razem zwiedzały Warszawę.

Jednym z głównych celów wyprawy było Muzeum Powstania Warszawskiego. Do jego zwiedzania i przeżywania uczuć, które ono wzbudza młodzież była dobrze przygotowana, ponieważ kilka miesięcy wcześniej przygotowała, pod opieką głównie pani Malickiej, uroczyste  środowiskowe obchody siedemdziesiątej rocznicy wybuchu powstania. Niewątpliwie fakt, że przewodnikiem po Warszawie był syn powstańca, pan Jacek Jordan też miał duże znaczenie. Jego opowieści dotyczące powstania, które snuł w miejscach walk zaciekawiły i wzruszyły wycieczkowiczów.

Niewątpliwą atrakcją wycieczki był pobyt w Centrum Nauki Kopernik. Może obudziła się w kimś natura naukowca, któż to wie …?

Oczywiście w programie nie zabrakło Zamku Warszawskiego, Pałacu Kultury, Łazienek Królewskich, parku pałacowego w Wilanowie. Warsztaty we wnętrzu samolotu wojskowego w Muzeum Wojska Polskiego wzbudziły u dzieci wielkie zainteresowanie.

Pewnie piątoklasiści i czwartoklasiści już teraz zastanawiają się nad tym, gdzie pojadą za rok. No bo obecnych szóstoklasistów w ZSP w Gromcu już nie będzie.

Lidia Płatek

Font Resize
Contrast