Wycieczka do Krakowa

We wtorek, 10 lutego 2015 r., pod opieką swoich wychowawczyń , uczniowie klas I -III pojechali do Krakowa, gdzie w Teatrze Groteska obejrzeli spektakl „O Dobrym Kopciuszku i Złych Siostrach”. „Kopciuszek” znany jest na świecie w blisko 700 wersjach. Najbardziej znana jest ta z XVII w. Charlesa Perraulta oraz z XIX w. braci Grimm. Znane są też opracowania muzyczne tematu autorstwa Prokofiewa i Rossiniego. Tymczasem twórcy spektaklu wykorzystali własną wersję sceniczną. Losy biednej sierotki, którą gnębiła macocha i dwie przyrodnie siostry, przedstawione zostały w barwnej opowieści, przeplatanej piosenkami i tańcem. Kolorowe kostiumy, piękne lalki, zmieniająca się dekoracja i efekty specjalne stanowiły o atrakcyjności spektaklu.

Widowisko wywołało u dzieci sporo emocji, wzruszeń i bardzo się podobało.

Deszcz i chłód nie przeszkodziły  uczniom  w  spacerowaniu  po Rynku Głównym.

 Dzieci wróciły do Gromca bardzo zadowolone.

Jolanta Dęsoł – Szczerbowska

Font Resize
Contrast