Wycieczka do Kotliny Kłodzkiej

W dniach 13.05 – 15.05.2014 uczniowie klas IV, V i VI brali udział w wycieczce objazdowej po pięknych terenach Kotliny Kłodzkiej.

W pierwszym dniu przekroczyli granicę państwową z Republiką Czeską i zwiedzili rezerwat skalny w Ardspach. Na wycieczkowiczów patrzyły skalne bajkowe postacie oraz dzikie zwierzęta. Atrakcją była podróż tratwą po wysoko położonym jeziorku górskim. Zachwyty nad różnorodnością skalnych form rozlegały się w całej okolicy.  Wieczorem uczniowie zwiedzili przepiękny Park Zdrojowy w Kudowie- Zdroju. Na lepszy apetyt przed kolacją wypili wiele litrów wody mineralnej w miejscowej pijalni. Wieczorem dotarli do luksusowego pensjonatu „ Hanka” i po pysznej kolacji wymoczyli swe zbolałe od chodzenia kostki w hotelowym basenie.

W kolejnym dniu rozpoczęli swe zwiedzanie od Kaplicy Czaszek w Czermnej a następnie zdobyli szczyt Szczelińca- najwyższego szczytu Gór Stołowych. Tu czekała nagroda- pyszne gofry z bitą śmietaną i owocami! Mimo to wszyscy zgrabnie przeszli skalne , wąskie labirynty. Kolejnym punktem zwiedzania były Wambierzyce, nazywane Śląską Jerozolimą. Uczniowie zwiedzili Bazylikę Matki Boskiej Wambierzyckiej oraz  Muzeum Ruchomej Szopki. Wieczorem odbyli spacer uliczkami Parku Zdrojowego w Dusznikach.

Czwartek niestety był ostatnim dniem wycieczki ale równie ciekawym i pracowitymJ Wycieczkowicze po zwiedzeniu Muzeum Papiernictwa nauczyli się czerpać papier i ruszyli z własną produkcją. Następnym ciekawym miejscem była przepiękna Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie. Niedźwiedzia już nie spotkali ale na spotkanie wyleciały nietoperze JTo nie był jeszcze ostatni punkt programu! W drodze powrotnej wpadli w gościnę do ulubionego KFC na kurczaczki

Wszyscy wrócili zadowoleni z mnóstwem nowych wiadomości, wrażeń i przyjaźni.

Więcej zdjęć w galerii i na naszym facebooku

Font Resize
Contrast