Wiemy co jemy

Nasze  przedszkole podejmuje wiele  inicjatyw  mających  na  celu poszerzenie wiedzy  dzieci  oraz  wyrabianie prozdrowotnych  nawyków. W  związku  z  tym  w  środę  19  października  grupę starszą i młodszą, odwiedził niezwykły  gość – Pani  dietetyk   Natur House – Paulina Wróbel. W interesujący  sposób  przedstawiła dzieciom zawód  dietetyka,  poszerzyła wiedzę na temat  zdrowego  odżywiania, zapoznała  z  piramidą  żywienia  od produktów  najzdrowszych  i  najbardziej wartościowych  po  te,  które w odżywianiu  mogłyby  zostać  wyeliminowane bez  szkody  dla  organizmu. Tłumaczyła,  dlaczego  należy  ograniczać słodycze  i słodkie napoje,  a zwiększyć  spożycie  warzyw  i  owoców,  a także w jaki  sposób  żywność  wpływa  na nasze  zdrowie  i  zachowanie.  Przy pomocy  dzieci  przeprowadziła  również  eksperyment  z  cukrem,  który  miał uświadomić  przedszkolakom,  jak  duża  ilość tego składnika  znajduje  się w  napojach  gazowanych.

Na  zakończenie  tego  pouczającego  spotkania  dzieci  otrzymały  upominki  w  postaci  naklejek  i  z  wielką  radością  podziękowały Pani Paulinie,  wręczając  jej  laurkę  z  uśmiechniętym  kwiatkiem.

Galeria zdjęć tutaj 🙂

Font Resize
Contrast