Warsztaty językowe Euroweek

W dniach 12.11 – 16.11.2019 grupa uczniów z naszej szkoły uczestniczyła, po raz drugi, w językowym obozie szkoleniowym fundacji EuroWeek. W tym roku obóz odbył się w malowniczej miejscowości Międzyrzecze. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach prowadzonych w języku angielskim przez wolontariuszy z całego świata m. in. z Turcji, Kolumbii, Filipin, Włoch, Tajlandii, Indonezji i Pakistanu. Zajęcia odbywały się w formie warsztatów, wykładów, zadań w grupach, gier i zabaw oraz prezentacji własnych talentów. Uczniowie uczyli się nie tylko języka obcego, ale i tolerancji i akceptacji różnorodności kulturowej. Codzienne kontakty z wolontariuszami umożliwiały również przełamywanie bariery językowej i rozwijania zarówno umiejętności komunikacyjnych jak i społecznych. Wszyscy uczestnicy z entuzjazmem angażowali się w zajęcia, świetnie się bawili, zrozumieli, że wszelkie działania i trudności łatwiej pokonuje się współpracując z innymi.

Wyjazd w Kotlinę Kłodzką był także wspaniałym sposobem poznania pięknej przyrody i atrakcji turystycznych tego regionu Polski. Czerpanie papieru to atrakcja, której nie mogliśmy pominąć podczas podroży po Dolnym Śląsku. Odwiedziliśmy Muzeum Papiernictwa w Dusznikach – Zdroju. odwiedziliśmy dusznicki młyn papierniczy i przekonaliśmy się o tym, biorąc udział w warsztatach. Zwieńczeniem 5-dniowego pobytu było wręczenie uczestnikom certyfikatów, wspólne dzielenie się wrażeniami oraz podsumowanie warsztatów. Nasza szkoła również otrzymała certyfikat EuroWeek-Szkoła Liderów.

Font Resize
Contrast