W poszukiwaniu Terra Felix

Za nami kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Jak co roku więc cała społeczność szkolna ZSP w Gromcu spotkała się, aby zastanowić się nad jedną z najważniejszych wartości, jaką jest patriotyzm. Scenariusz tegorocznej akademii trzeciomajowej opierał się na wypowiedziach uczniów, którzy dyskutowali nad jego współczesną formą. Odczytując tekst Konstytucji na nowo, szukali odpowiedzi na pytania: co to znaczy, że jestem patriotą; czego nie lubię w Polsce i Polakach; jaką wizję ojczyzny przedstawia tekst Ustawy Rządowej i czy jesteśmy w stanie jej sprostać, czyniąc nasz kraj prawdziwą terra felix (ziemią szczęśliwą).

W akademii udział wzięli uczniowie z klasy VII . Opiekę reżyserską sprawowała pani Elwira Świtalska. Oprawą muzyczną zapewnili Jan Kania  – gitara elektryczna oraz Kacper Szczurek – wokal.  O nagłośnienie zadbał Jakub Mikos z kl.VII

Font Resize
Contrast