SZTUKI PLASTYCZNE. RZEŹBA.

W miniony piątek, 8 grudnia, w naszej szkole odbyła się niecodzienna lekcja plastyki. Na zaproszenie pani Jolanty Szczerbowskiej zawitał do nas  rzeźbiarz, pan Mirosław Sprycha, gromcanin,  prywatnie ojciec absolwentki naszej szkoły oraz dziadek jednej z uczennic.

Artysta opowiadał uczniom o swojej pasji – rzeźbiarstwie w drewnie. Swoją opowieść popierał demonstrowaniem lipowego drewna, pokazem narzędzi i ich wykorzystania, ale przede wszystkim bogatą wystawą  przepięknych rzeźb. Dominowały wśród nich prace o tematyce religijnej:  Chrystus, Święta Rodzina, anioły, portret Jana Pawła II.

Była również Orkiestra Żydowska, ludowe aniołki na choinkę oraz wspaniałe Szachy, z których artysta jest bardzo dumny. Jedną z pierwszych rzeźb pan Mirosław darzy ogromnym sentymentem…ale o tym dlaczego, dowiecie się z wywiadu, który niebawem ukaże się na łamach naszej strony.

 

 

 

 

 

 

 

Reportaż fotograficzny ze spotkania z artystą rzeźbiarzem Mirosławem Sprychą tutaj 🙂

Font Resize
Contrast