Szkolna wigilia 2017

„Jest taki dzień
Bardzo ciepły, choć grudniowy…”

Świąteczny nastrój zawitał w piątkowy (22.12) poranek do naszej szkoły. Po odczytaniu Ewangelii wysłuchaliśmy  wigilijnego koncertu kolęd, przygotowany pod kierunkiem pani Jolanty Szczerbowskiej, które  przybliżyły atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Szkolny hol wypełnił się melodią kolęd i pastorałek,  chór Wiolinki śpiewał piękne kolędy.  Ciepłym akcentem koncertu były solowe występy naszych uczniów. Znakomicie zaprezentowali się: Karina Mąsior, Kacper Wilczak, Amelia Guja, Joanna Mańka, Oliwia Wąs, Emanuel Kobyłczyk, Bianka Szyjka, Michelle Pulvirenti. Zachwycały solowe popisy wokalistów i wirtuozeria instrumentalistów, ale nie mniejszy zachwyt wywołał występ spontanicznego chóru mieszanego, który kładał się z uczniów, nauczycieli oraz zaproszonych gości. Na zakończenie koncertu ów chór odśpiewał trzygłosowy Kanon Noworoczny.

W klasach dzieliliśmy się opłatkami, które wręczyła nam wraz z życzeniami Pani Dyrektor , składaliśmy sobie w prawdziwie rodzinnej atmosferze życzenia i zajadaliśmy smakołyki (przygotowane głównie przez nasze mamy). Z niektórych sal -np. z sali nr 1 – dobiegała melodia i słowa śpiewanych chórem, przy akompaniamencie umuzykalnionych uczniów, kolęd.

A teraz już NAJPIĘKNIEJSZE W CAŁYM ROCZKU ŚWIĘTA……..

 

Font Resize
Contrast