Sto kolaży na setną rocznicę odzyskania niepodległości czyli projekt Fundacji Miasto Pracownia z Oświęcimia

100 kolaży na stulecie odzyskania niepodległości, to nowy pomysł od Fundacji Miasto Pracownia. Kasia i Dorota podchwyciły go od Kuby, uczestnika warsztatów.

“100 kolaży na stulecie, powiedział Kuba na warsztacie, my spojrzałyśmy na siebie i powiedziałyśmy to magiczne słowo od którego wszystko się zaczyna – DOBRA” – mówią Dorota Zwolak i Katarzyna Heród z Fundacji Miasto Pracownia – “Pomożecie nam w spełnieniu marzenia o 100 niepodległościowych kolażach?”.

Do stworzenia prac o tematyce niepodległościowej  zaproszono zarówno osoby indywidualne jak i grupy z przedszkoli i szkół.

Młodzież wykonała niepodległościowe kolaże, które posłużyły do stworzenia mini kampanii do social mediów z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. – Akcja 100 kolaży na 100-lecie, w ramach której zbierałyśmy kolaże na wystawę w naszej Pracowni 11 listopada, narodziła się spontanicznie właśnie podczas realizacji projektu „Oświęcimskie Labirynty”.  – mówią twórczynie Miasta Pracowni.

Uczniowie klasy czwartej z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Marii Konopnickiej w Gromcu pod kierunkiem pani Elwiry Świtalskiej, dołączyli do akcji. Wspólnie stworzyli kolaż, który zajął II miejsce w konkursie. Gratulujemy!

Font Resize
Contrast