Spotkanie z Piękną i Bestią w Teatrze Banialuka

Dnia 11 marca 2016 r. odbyła się wycieczka do Teatru im. Jerzego Zitzmana w Bielsku-Białej na sztukę pt.: ”Piękna i Bestia”. W wycieczce uczestniczyli uczniowie z klas IV-VI pod opieką Pani Renaty Malickiej, Agnieszki Niezgodzkiej i Elwiry Świtalskiej.
piekna i besiaWidowisko zrealizowali twórcy słowaccy, Marian Pecko, Eva Farkasova, Pavol Andrasko i Robert Mankovecký. Wykorzystali rzadko obecne na scenie marionetki, oryginalną animację wykonanej z papieru Bestii i kilka innych pomysłów. Spektakl, dzięki przejmującej muzyce, eleganckim kostiumom i wyjątkowym marionetkom, oszczędnej ale jednocześnie bardzo charakterystycznej i wyrazistej scenografii, w spektakularny sposób oczarował młodych widzów. Dzięki przenikliwości i wrażliwości reżysera, oglądaliśmy spektakl pełen magii, w którym nie tylko treść, ale precyzyjnie odczytany inscenizacyjnie i jednocześnie pogłębiony o refleksję o dorastaniu do kochania miłością dojrzałą, silną, prawdziwą, która wymaga nierzadko poświęcenia, wyrzeczeń, by na końcu odmienić postrzeganie świata i stać się punktem zwrotnym w życiu człowieka, czyniąc je lepszym i wartościowym.
Po przedstawieniu, pod przewodnictwem aktorów Banialuki, mieliśmy okazję zobaczyć teatr od kulis. Weszliśmy na scenę teatralną, poznaliśmy teatralne zaplecze, pracownie krawieckie, plastyczne i stolarskie. Dowiedzieliśmy się, jak powstają przedstawienia teatralne i jaki zespół je tworzy. Poznaliśmy najstarszych aktorów teatru – lalki i różne sposoby ich animacji. Wyjazd do teatru oraz udział w warsztatach był nie tylko sfinalizowaniem szkolnych działań związanych z Rokiem Teatru, ale także uczczeniem, przypadającego 27 marca, Międzynarodowego Dnia Teatru.
Pobyt w Bielsku był udany. Po wrażeniach artystycznych, w drodze powrotnej, zjedliśmy obiad w restauracji Mcdonald’s i w bardzo dobrych humorach wróciliśmy do domów, myśląc o kolejnej wycieczce.

Zdjęcia z przedstawienia

Fragment przedstawienia

Font Resize
Contrast