Śniadanie Wielkanocne

Wielkanoc jest największym świętem chrześcijańskim obchodzonym na pamiątkę Zmartwychwstania Chrystusa. Ludzie chcą dzielić się radością ze Zmartwychwstania Pańskiego i budzącej się do życia przyrody. Spotykają się, by w radosnym i podniosłym nastroju przekazać sobie świąteczne życzenia.

Ostatnie zajęcia w naszej szkole, poprzedzające Święta Wielkanocne, różnią się od pozostałych. W tym dniu stały się tradycją świąteczne śniadania. Uroczystość odbywa się klasach, gdzie uczniowie wraz z wychowawcami zasiadają do wcześniej przygotowanych stołów, pełnych tradycyjnych potraw.

Zapach świeżego chleba, żurku, jaj, kiełbasy, świątecznych bab i mazurków  zachęca i zaprasza. Zarówno rodzicom, jak i nauczycielom naszej szkoły należą się słowa uznania za pielęgnowanie tradycji oraz wychowanie w duchu polskim i katolickim.

Nasze wspólne, wielkanocne śniadanie było tak naprawdę wielkim, rodzinnym spotkaniem. Wytworzyła się miła i serdeczna atmosfera, i tylko życzyć, aby nastrój świątecznej radości przetrwał w nas jak najdłużej.

Font Resize
Contrast