Projekt: Wnuczek, wnuczka edukuje – babcia, dziadek się stosuje!

Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie wraz Małopolskim Kuratorem Oświaty zapraszają wszystkich uczniów szkół podstawowych z całej Małopolski do wzięcia udziału w projekcie pt. „Wnuczka, wnuczek edukuje — babcia, dziadek się stosuje!”.

Projekt ma na celu integrację międzypokoleniową, w której dzieci i młodzież w ciekawy i komunikatywny sposób poinformują osoby starsze ze swojego otoczenia,  jak nie stać się ofiarą oszustwa. Policjanci zajmujący się profilaktyką społeczną z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie przygotowali krótki film instruktażowy w którym omawiają najczęstsze sposoby działania oszustów.
Zadaniem uczniów jest wybranie jednego ze sposobów i ostrzeżenie przed nim seniora, (babci, dziadka, cioci, wujka, sąsiada ze swojego otoczenia). Po wykonaniu zadania, należy poinformować o tym wychowawcę.
Podczas wykonania zadania należy zachować wszelkie środki ostrożności, jakie stosuje się  w obecnej sytuacji w naszym kraju. Forma wykonania zadania jest dowolna. Może to być plakat, list, krótka scenka dramatyczna lub rozmowa telefoniczna, można też korzystać z mediów społecznościowych.

Jesteśmy przekonani, że udział w projekcie da uczniom możliwość rozwinięcia swojej kreatywności, a przede wszystkim uwrażliwi ich na potrzeby i sytuację osób starszych. Seniorzy, natomiast zostaną poinformowani o zagrożeniach, dzięki czemu unikną nieprzyjemnych sytuacji, które narażą ich nie tylko na utratę, często nawet całego dorobku życia ale również niepotrzebny stres.

Wszyscy kochamy swoich dziadków. Nie pozwólmy aby stali się ofiarami różnych oszustw. Te najczęstsze to ,,na wnuczka”, ,,na policjanta”. Kochani jesteście kreatywni, spróbujcie więc dotrzeć do Waszych dziadków, może starszych sąsiadów z informacją jak nie dać się oszukać. Dziadkowie z pewnością wezmą sobie Wasze słowa do serca. Serdecznie zachęcamy wszystkie dzieci do udziału w tym projekcie.


DO DZIEŁA!

Poniżej link

https://kuratorium.krakow.pl/?s=projekt+wnuczek%2C+wnuczka

https://kuratorium.krakow.pl/?s=projekt+wnuczek%2C+wnuczka

Font Resize
Contrast