Pokazy naukowe dla uczniów

W dniach 13-14.02.2020 r. animatorzy Małopolskiego Centrum Nauki Cogiteon w ramach Mobilnego Projektu Edukacyjnego Naukowiej będą gościli w gminie Libiąż.
Pokazy naukowe dedykowane dla uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy, tj. Szkoły Podstawowej Nr 1 w Libiążu, Szkoły Podstawowej Nr 2 w Libiążu, Szkoły Podstawowej Nr 3 w Libiążu, Zespołu Szkolno Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Libiążu, Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Gromcu, Zespołu Szkół w Żarkach, pomogą zrozumieć zjawiska fizyczne, chemiczne i biologiczne, a także będą inspirowały do samodzielnego zdobywania wiedzy. Łoże fakira, wulkany perhydrolowe, działo dymne, chemiczna gaśnica i zapalniczka – to tylko niektóre z doświadczeń, które będzie można zobaczyć podczas zajęć odbywających się w Zespole Szkolno Przedszkolnym z Oddziałami Integracyjnymi w Libiążu.
Dzieci z klas młodszych będą uczestniczyły w pokazie fabularyzowanym “Wyprawa na inną planetę”! Natomiast młodzież zmierzy się z naukowymi wyzwaniami.
Uczniowie na przedmioty takie jak: matematyka, fizyka, chemia, biologia będą mogli spojrzeć z nowej perspektywy i to pomoże uczniom w rozwiązywaniu kolejnych zagadek “Science Challenge”.

Font Resize
Contrast