Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa u nas w szkole

W ramach realizacji ogólnopolskiego programu- „ Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” biblioteka szkolna otrzymała 379 nowych książek 🙂

Większość to lektury dla nowej klasy siódmej min. „ Kamienie na szaniec”- Aleksandra Kamińskiego, „Quo Vadis”, „Krzyżacy” – Henryka Sienkiewicza, czy lektury dla młodszych klas a wśród nich takie pozycje jak: Baśnie H.Ch. Andersena, wiersze Juliana Tuwima, które były już zaczytane.

Wśród lektur dla klas I- III biblioteka otrzymała również tytuły , które są nowościami od tego roku szkolnego, min. „Kapelusz Pani Wrony”- Danuty Parlak, „Sposób na Elfa”- Marcina Pałasza, czy piękne opowiadanie Joanny Papuzińskiej- „Asiunia”.

Oprócz lektur biblioteka otrzymała nowości z rynku księgarskiego, które cieszą się dużą popularnością wśród dzieci i młodzieży.

🙂 Warto zwrócić uwagę na następujące tytuły 🙂

Dla klas starszych:    

  1. K. ROWLING

„Harry Potter i przeklęte dziecko”

Ósma historia. Dziewiętnaście lat później.

“Harry Potter i Przeklęte Dziecko”, nowa opowieść autorstwa J.K. Rowling, Jacka Thorne’a i Johna Tiffany’ego i nowa sztuka Jacka Thorne’a, to ósma historia w serii i pierwszy autoryzowany spektakl teatralny ze świata Harry’ego Pottera. Światowa premiera spektaklu odbędzie się na londyńskim West Endzie 30 lipca 2016.

Harry Potter nigdy nie miał łatwego życia, a tym bardziej teraz, gdy jest przepracowanym urzędnikiem Ministerstwa Magii, mężem oraz ojcem trójki dzieci w wieku szkolnym. Podczas gdy Harry zmaga się z natrętnie powracającymi widmami przeszłości, jego najmłodszy syn Albus musi zmierzyć się z rodzinnym dziedzictwem, które nigdy nie było jego własnym wyborem. Gdy przyszłość zaczyna złowróżbnie przypominać przeszłość, ojciec i syn muszą stawić czoło niewygodnej prawdzie: że ciemność czasem nadchodzi z zupełnie niespodziewanej strony.

Dla klas młodszych:

Książeczki z serii „ Mój niesforny szczeniak” autorki HOLLY WEBB

Nowe psoty urwisa” to nowa seria Holly Webb – autorki bestsellerowej serii „Zaopiekuj się mną” Gdy Ela nadaje nowemu szczeniakowi imię Urwis, nie zdaje sobie sprawy, że trafiła w sedno. Nieposłuszeństwo Urwisa daje się wszystkim we znaki, więc mama i tata postanawiają, że pora zabrać go na szkolenie dla psów. Ela uważa, że pomysł jest genialny. Ale gdzie tylko…Przeczytaj koniecznie 🙂

Ciekawą pozycję stanowią książki podróżnicze pisane przez Nelę.

Nela jest jedenastoletnią dziewczynką, która uwielbia podróże. Wędruje po świecie od piątego roku życia.

Nela – autorka dziecięcych książek podróżniczych oraz programów telewizyjnych. Jej przydomek wiąże się ze stworzoną przez siebie serią dziecięcych książek, w której w główną rolę wciela się ona sama.

Do naszej biblioteki trafiła część pt.„ Nela i tajemnice oceanów”.

W tej książce zostaniemy morskimi badaczami. Będziemy nurkować i odkrywać podwodny świat ryb, ssaków i innych fantastycznych zwierząt! Zbadamy dno Morza Czerwonego, zanurkujemy w Oceanie Indyjskim, poszukamy rekinów, skrzydlic, delfinów oraz przemiłych krów morskich, czyli diugoniów. Będziemy obserwować manty, płaszczki i ogończe oraz spróbujemy wtopić się w ławicę makreli z otwartym pyskiem.

🙂 ZACHĘCAMY DO ODWIEDZENIA BIBLIOTEKI 🙂

🙂 WYPOŻYCZ, A NIE BĘDZIESZ ŻAŁOWAŁ!!! 🙂

Font Resize
Contrast