Na majówkę czas !

W dniach od 27 do 30 kwietnia w naszej szkole odbywały się przygotowania do obchodów uroczystości majowych pod hasłem       „Na majówkę czas!”. W poniedziałek odpowiadaliśmy na pytanie „ Za co kocham Polskę?”. Uczniowie brali udział w wywiadach, które przeprowadzali na przerwach znakomici dziennikarze z klasy szóstej- Krzysztof  Zoń oraz Miłosz Nędza . Na lekcjach wychowawczych wszyscy uczniowie   odpowiadali na powyższe pytanie, wykonując krótki zapis na białych lub czerwonych serduszkach. W czwartek wszystkie serduszka utworzyły biało- czerwoną flagę, która stanowiła dekorację. We wtorek uczniowie samodzielnie wykonywali biało- czerwone kotyliony na czwartkowe uroczystości. W środę rozdano słowa „Mazurka Dąbrowskiego” ( 4 zwrotki), które powtarzane były na początku każdej z lekcji. Na przerwach odbyło się dmuchanie białych i czerwonych balonów. W czwartek podsumowaliśmy wszystkie nasze dokonania. Uczniowie oraz przedszkolaki przyszli w biało- czerwonych strojach, dopięli kotyliony, a na przerwach mogli uczestniczyć w malowaniu twarzy. O godzinie 10.15 odbył się uroczysty apel prowadzony przez eleganckich   konferansjerów z klasy szóstej- Pawła Boratyńskiego i Przemka Bajka. Odśpiewane zostały 4 zwrotki hymnu, przypomniano o tradycji świąt majowych oraz znaczeniu symboli narodowych. Wyświetlony został film- podsumowanie poniedziałkowych wywiadów. Radośnie śpiewając pieśni majowe, cała społeczność szkoły i przedszkola wyszła przed budynek, by utworzyć napis „POLSKA”. W nagrodę każdy z uczestników „ żywego napisu” dostał słodką, biało- czerwoną niespodziankę.

                  Agnieszka Niezgodzka                       


Font Resize
Contrast