My w i-Teatrze

Internetowy Teatr TVP dla szkół to projekt skierowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, przede wszystkim do tych, które są oddalone od wielkomiejskich ośrodków kulturalnych i artystycznych. Jego założeniem jest wykorzystanie nowoczesnej technologii jako sposobu dotarcia ze sztuką wysokich lotów do masowej młodej widowni. Grany na żywo spektakl odbierany jest w tym samym czasie przez wielotysięczną uczniowską społeczność w całej Polsce za pośrednictwem kodowanej transmisji internetowej.
Uczniowie naszej szkoły uczestniczą w spektaklach online od roku szkolnego 2015/2016. W tym roku również postanowiliśmy promować sztukę teatralną wśród dzieci i młodzieży ZSP w Gromcu. Od września br. Uczniowie mogli zobaczyć: “Tajemnicę wesołego miasteczka” Teatru Arlekin w Łodzi oraz “Baśń o rycerzu bez konia” Teatru Banialuka w Bielsku – Białej. Czekamy na kolejne spektakle.

Font Resize
Contrast