Mikołajki na sportowo

6 grudnia jest od wielu lat dniem, w którym w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję. Od samego rana z każdej strony kręciły się po korytarzach i w klasach dzieci ubrane na czerwono, w pięknych mikołajkowych czapkach.
 
Dziadzio Mikołaj lasem wędruje w okna zagląda i nasłuchuje
Gwiazdką w okna świeci – gdzie są grzeczne dzieci???
O każdym grzecznym dziecku pamięta stary dziadunio, Mikołaj Święty.
Co za radość będzie, gdy do nas przybędzie…
 
I przybył … po długim oczekiwaniu doczekaliśmy się wizyty upragnionego Mikołaja. Podczas spotkania na sali gimnastycznej, gdy śpiewaniu towarzyszył miły nastrój,usłyszeliśmy dzwonek i pojawił się nasz „miły gość” w towarzystwie swoich pomocników – z Rady Rodziców 🙂 Następnie Mikołaj przystąpił do swojego zadania – obdarował dzieci, młodzież oraz wszystkich pracowników szkoły słodkimi upominkami, przyjmowanymi z wypiekami na twarzach i z nieskrywaną radością. Dziękujemy Mikołaju i do następnego roku!!!

A my ten miły nastrój utrzymaliśmy tego dnia bardzo długo, bowiem pani Joanna Kaczorowska – Gut zorganizowała mikołajkowe zawody sportowe. Zawody przeprowadzone zostały w formie wyścigów rzędów. Drużyny reprezentowały wszystkie klasy, dodatkowo każdy startujący zawodnik musiał posiadać atrybut Mikołaja czyli jego czerwoną czapkę. Pojawiła się również drużyna nauczycieli i pań z rady rodziców. Konkurencji było pięć, w których trzeba było wykazać się dużą sprawnością fizyczną, czego zawodnikom na pewno nie brakowało. Większość konkurencji nawiązywało do czynności wykonywanych przez Mikołaja, między innymi bieg z prezentami czy ozdabianie ciasteczek. Dużo emocji dostarczyły inne konkurencje takie jak: wyścigi zaprzegów reniferów czy ozdabianie choinki. Uczniowie którzy nie startowali w konkurencjach sportowych głośno i w różnoraki sposób dopingowali swoich kolegów i koleżanki.
Warto również zaznaczyć, że w tym dniu odbył się także kiermasz słodkości, a pieniądze ze sprzedaży przeznaczyliśmy na zakup prezentów dla dzieci ze szpitala onkologicznego.
 
To był wspaniale spędzony czas…zobaczcie sami tutaj 
Font Resize
Contrast