Konstytucja 3 maja

„NIESAMOWITA PODRÓŻ DO PRZESZŁOŚCI” miała miejsce w Zespole Szkolno Przedszkolnym w Gromcu. Uczniowie i pracownicy szkoły 28 kwietnia br. zostali zabrani na niecodzienną wycieczkę – wraz z młodymi aktorami przenieśli się do XVII w. Byli świadkami obrad sejmu i uchwalenia pierwszej w Europie, a drugiej na świecie ustawy zasadniczej.

Przedstawienie upamiętniało 226. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Tę niezwykłą podróż uczynił wzruszającą występ chóru Wiolinki, który pięknymi pieśniami przeplatał poszczególne sceny. Na zakończenie, dzieci z grupy “Zero”, przygotowane przez p. Ewę Ryszkę, zatańczyły poloneza. Na szkolnej scenie wystąpili uczniowie klas I- III przygotowani przez p. Elwirę Świtalską oraz chór Wiolinki, przygotowany przez p. Jolantę Szczerbowską. Na szczególną uwagę zasługują wspaniałe stroje adeptów aktorstwa. Teraz z pewnością wszyscy uczniowie szkoły będą pamiętać , dlaczego dzień 3 maja jest dniem wolnym od zajęć. 🙂 

Fotorelacja z akademii tutaj

Font Resize
Contrast