„FESTIWAL TALENTÓW” – uroczystość zakończenia roku szkolnego 2017/2018

Dzień zakończenie roku szkolnego, to jeden z najbardziej oczekiwanych dni przez uczniów. Nie trzeba tłumaczyć dlaczego, wszak tylko odebrać cenzurkę i WAKACJE!

Tradycyjnie, uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele parafialnym, którą w intencji uczniów, rodziców i nauczycieli, odprawił ksiądz proboszcz. Po mszy wszyscy udali się do szkoły.

Tegoroczne zakończenie roku szkolnego było szczególne, gdyż gościliśmy burmistrzów Libiąża oraz liczną delegację samorządowców z Ukrainy, którzy chcieli zobaczyć, sfotografować, sfilmować jak to u sąsiadów Polaków w szkole jest.

„Festiwal talentów” – taki tytuł przybrał końcoworoczny koncert w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Gromcu. Talenty muzyczne, taneczne, aktorskie, sportowe, ale przede wszystkim talenty w nauce miały możliwość zaprezentowania się na scenie.  Talenty naukowe, czyli uczniowie, którzy uzyskali najwyższe wyniki w nauce, wzorowe zachowanie oraz reprezentowali szkołę w licznych konkursach zostali uhonorowani nagrodami książkowymi ufundowanymi przez Radę Rodziców, a wręczonymi przez dyrekcję i wychowawców. Poważne i dostojne wręczanie nagród i listów gratulacyjnych  urozmaicone było wokalnymi występami chóru Wiolinki, solistek, tanecznymi popisami najmłodszych i najstarszych uczniów, akrobatyką artystyczną, pokazem Ju – Jitsu.  Największą atrakcją (w dobie mundialu 2018) okazało się w podbijanie piłek w wykonaniu piłkarzy naszej szkoły oraz burmistrzów i gości z Ukrainy. Na zakończenie uroczystości wszyscy razem bawili się w rytm piosenki „Lato, lato, lato czeka”.

Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy wspaniałych wakacji i zasłużonego wypoczynku. Gościom dziękujemy za obecność i zapraszamy na kolejna wizytę. Do zobaczenia we wrześniu!

Font Resize
Contrast