Dzień jabłka

“Jedno jabłko dziennie, trzyma lekarza z daleka ode mnie”

W ostatnich dniach dzięki życzliwości rodziców oraz zaangażowaniu uczniów kl.II wraz z wychowawczynią panią Jolantą Kosowską, w naszej szkole obchodziliśmy DZIEŃ JABŁKA. Tegorocznym hasłem przewodnim było: “Jedno jabłko dziennie, trzyma lekarza z daleka ode mnie.”

Tego dnia do każdej klasy trafiła skrzynka jabłek, jako prezent od Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie.

Obchody DNIA JABŁKA były świetną promocją zdrowego stylu odżywiania oraz zachęcenia wszystkich członków społeczności szkolnej do jedzenia przynajmniej dwóch jabłek dziennie, a co za tym idzie kształtowanie właściwych nawyków żywieniowych.

W ruch poszły nasze zmysły: dotyk, węch, smak, czyli zastanawialiśmy się jakie jabłko jest, co możemy o nim powiedzieć. Uczniowie poznali również historię jabłka od pestki do jabłoni. Dzień jabłka pokazał nam jak szczególnym owocem jest jabłko, nie tylko smacznym i zdrowym, ale i ciekawym, z którego można wyczarować jabłuszkowe zabawy.

Na zakończenie odbyła się degustacja przygotowanych przez rodziców naturalnych, produktów spożywczych pochodzących z najbliższej okolicy: sok jabłkowy, kompot, szarlotka.

E.Świtalska

Font Resize
Contrast