AKCJA “SZKOŁA PAMIĘTA” W SZKOLE W GROMCU

25 października 2019 r., w ostatni piątek przed 1 listopada, nasza szkoła włączyły się do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”. Jej celem jest uwrażliwianie dzieci i młodzieży na potrzebę pielęgnowania pamięci o tych, którzy odeszli, zwłaszcza o bohaterach, którzy zapisali się w historii naszych małych ojczyzn.

Grupa wolontariuszy ze Szkolnego Koła Wolontariuszy odwiedzała pobliski cmentarz parafialny. Młodzież wraz z opiekunem panią Sylwią Mochel – Gierulą porządkowała opuszczone, zaniedbane groby, zapalała znicze na na grobach nauczycieli pracujących w naszej szkole. 

Dla wolontariusz był to czas zadumy i refleksji nad życiem i śmiercią. Czas wyciszenia się, zatrzymania na chwilę a słowa ks. Jana Twardowskiego „Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą” uświadomiły młodym ludziom wartość życia ziemskiego, które choć pełne trosk i zmagań, jest dane nam tylko raz i kiedyś przeminie.

Font Resize
Contrast