35-lecie Wiolinek

Chór Dziecięcy WIOLINKI  istnieje od 1983 roku. Początkowo funkcjonował jako zespół wokalno – ruchowy, z czasem przekształcił się w dwugłosowy chór. Nieprzerwanie związany jest ze Szkoła Podstawowa w Gromcu.  W chórze śpiewa około 40 dziewcząt w wieku 7 – 14 lat. Założycielka, dyrygentem  i kierownikiem artystycznym chóru jest Jolanta Dęsoł-Szczerbowska, nauczycielka muzyki w tejże szkole.

WIOLINKI przez okres 35 lat muzykowania dały ogromna ilość koncertów na uroczystościach szkolnych, środowiskowych, kościelnych. Były zapraszane do uświetniania różnorodnych imprez o zasięgu lokalnym, ale również wojewódzkim i ogólnopolskim. Chórzystki zdobywały nagrody i wyróżnienia na licznych konkursach i przeglądach. Zawsze spotykały się z życzliwym i entuzjastycznym przyjęciem publiczności. WIOLINKI są duma szkoły i radością rodziców.

Repertuar chóru to krótkie utwory o tematyce bliskiej dzieciom, najczęściej piosenki współczesne. Szczególnie miłe i wdzięczne do śpiewania są kolędy, pastorałki i piosenki bożonarodzeniowe, które w sposób prosty, a zarazem ciepły i żarliwy, Chór Dziecięcy WIOLINKI zaprezentował na swej pierwszej płycie  pt.: „Kolędy i pastorałki”, która wydał w 2008 roku. Od tamtego czasu upłynęło kolejnych 10 lat, a sala muzyczna w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Gromcu nadal tętni muzycznym życiem. To tutaj, co wtorek, małe WIOLINKI szlifują swoje skowrończe głosy, a starsze chórzystki wspierają je swoim chóralnym doświadczeniem pod czujnym okiem  i uchem dyrygentki.

Font Resize
Contrast