14 października – Dzień Edukacji Narodowej
Ten dzień jest szczególny w pracy każdego nauczyciela, to moment, w którym zapomina o trudach codziennej pracy, o przeciwnościach, z jakimi przychodzi się zmierzyć każdego dnia. W tym dniu najważniejszy jest uśmiech uczniów … miły gest … i wówczas pojawia się myśl, że jednak ta praca ma sens, OGROMNY sens! To także święto wszystkich pracowników szkoły, bez których nie mogłaby ona istnieć. To oni tworzą szczególną atmosferę tego miejsca i sprawiają, że uczniowie chcą poszerzać horyzonty swej wiedzy, a po latach z sentymentem wspominają lata szkolnej nauki.
W imieniu całej społeczności uczniowskiej pragniemy podziękować, wszystkim nauczycielom i pracownikom oświatowym, życzyć wiele radości oraz pełnej satysfakcji z wyników pracy, a także wszelkiej pomyślności w życiu osobistym!
Dzień Edukacji Narodowej – popularnie zwany Dniem Nauczyciela jest polskim świętem państwowym oświaty i szkolnictwa wyższego. Zostało ustanowione 27 kwietnia 1972 r. na mocy ustawy — Karta praw i obowiązków nauczyciela pod nazwą Dnia Nauczyciela, a następnie w 1982 r. przemianowane na Dzień Edukacji Narodowej. Święto to upamiętnia powstanie Komisji Edukacji Narodowej, która była pierwszym ministerstwem oświaty publicznej w Polsce. Komisja ta została powołana z inicjatywy króla polskiego Stanisława Augusta Poniatowskiego na mocy uchwały Sejmu Rozbiorowego z dnia 14 października 1773r.