Ogłoszenia - przedszkole

Rekrutacja do klasy pierwszej oraz do przedszkola r.szk. 2019/2020

Dyrektor ZSP Gromiec ogłasza zapisy do przedszkola i szkoły na rok szkolny 2019/2020 

Karta zgłoszenia  jest dostępna w sekretariacie szkoły lub do pobrania na stronie internetowej zespołu z zakładce PRZEDSZKOLE/REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA oraz SZKOŁA/DOKUMENTY SZKOLNE/REKRUTACJA DO SZKOŁY
Dokumenty proszę składać w sekretariacie ZSP Gromiec
Sekretariat jest czynny od poniedziałku do piątku w godz. 7:00 do 14:30

 

Dokumenty do pobrania

 

Czujka na straży bezpieczeństwa

„Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!”, to ogólnopolska kampania edukacyjno-informacyjna na temat zagrożeń związanych z możliwością powstania pożarów w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych oraz zatruciem tlenkiem węgla.

Kampania jest realizowana od października 2018 r. do marca 2019 r.

W okresie jesienno-zimowym, w naszym kraju w mieszkaniach i domach jednorodzinnych wzrasta ryzyko powstania pożarów. Najczęściej dochodzi do nich w wyniku wad, albo niewłaściwej eksploatacji urządzeń grzewczych, elektrycznych i gazowych. W tym samym okresie odnotowywany jest także wzrost liczby zatruć tlenkiem węgla, zwanym “cichym zabójcą”, gdyż jest niewidoczny oraz nie ma smaku, ani zapachu.

Kampania jest skierowana do społeczeństwa, m.in. do dzieci i młodzieży oraz do seniorów. Edukacja najmłodszych jest wspaniałą inwestycją w przyszłość, z uwagi na fakt, że najmłodsi w rozmowach z dorosłymi dzielą się zdobytą wiedzą. Kampania składa się z kilku obszarów m.in.: edukacji, informacji i promocji. Czytaj dalej

Zapisy do szkoły na rok szkolny 2018/2019

Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im.Marii Konopnickiej w Gromcu informuje, iż trwają zapisy dzieci do klasy pierwszej na rok szkolny 2018/2019.

Zgłoszenia dziecka zamieszkującego w obwodzie szkoły należy dokonać do dnia 28 luty 2018 r.

Wszelkie informacje dotyczące zgłoszenia dzieci do szkoły oraz organizacji nauki w szkole można uzyskać pod numerem telefonu 326273167 oraz osobiście w sekretariacie i u dyrekcji szkoły.

Karty zgłoszenia dziecka do klasy pierwszej dostępne są w sekretariacie oraz na stronie internetowe zespołu.

Bądź widoczny! Noś odblaski

Po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 30 metrów i często kierowca nie ma już szans zahamować. Natomiast człowiek, mający na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczny nawet z odległości 150 metrów. wszyscy piesi bez względu na wiek, poza obszarem zabudowanym muszą nosić po zmierzchu elementy odblaskowe.  Odblaski muszą nosić także piesi prowadzący poboczem rower, skuter, motocykl czy wózek. Za brak odblasku może grozić mandat karny w wysokości do 500 zł. Policjanci podkreślają, że noszenie odblasków zwiększa przede wszystkim widoczność i poprawia bezpieczeństwo, zwłaszcza na drodze.