Galerie zdjęć

Wiolinki “Na ludowo”

19 listopada w Domu Kultury w Żarkach odbył się konkurs piosenki i tańca „Na ludowo” zorganizowany przez Libiąskie Centrum Kultury.  Podczas gościnnego udziału w żareckim konkursie piosenki ludowej – w pozukiwaniu i przekazywaniu folkloru “Gdzie brak słów, tam mówi muzyka”, wspaniale zaprezentował się nasz szkolny chór Wiolinki, pod batutą pani Jolanty Dęsoł-Szczrbowskiej.

W konkursie piosenki solo w  kategorii wiekowej do lat 9, I miejsce zdobyła Bianka Szyjka, natomiast Oliwia Wąs wywalczyła II miejsce w kategorii wiekowej do lat 13. Gratulujemy! Życzymy dalszych sukcesów.

WIOLINKI ZNOWU NIE ZAWIODŁY!

W kwietniu odbył się IV Powiatowy Przegląd Zespołów Artystycznych w Trzebini. Chór „Wiolinki” pod dyrekcją Jolanty Dęsoł – Szczerbowskiej oraz soliści  świetnie zaprezentowali się w konkursie form muzycznych. Chór zdobył WYRÓŻNIENIE,  śpiewając kanon na trzy głosy, a pierwszoklasistka Bianka Szyjka  WYRÓŻNIENIE I STOPNIA za brawurowo wykonaną piosenkę o rybce. Wystąpiły też: Emilka Byrska  kl. I, Martyna Wendzel kl. II, Martyna i Marcelina Ostrowskie kl. III, Oliwka Wąs kl. V oraz dwie szóstoklasistki Natalka Łasica i Emilka Rutkowska.

Bardzo cieszymy się z sukcesów Wiolinek, gratulujemy im oraz życzymy powodzenia w kolejnych konkursach.

Zdjęcia z konkursu oraz koncertu laureatów tutaj

Konkurs SKO “Moja skarbonka”

W ramach programu SKO w naszej szkole w I semestrze 2016/2017 został zorganizowany konkurs dla uczniów klas 4-6 pod tytułem „Moja skarbonka”. Uczniowie wykonali prace plastyczne przedstawiające skarbonkę na pieniądze. Najładniejsze prace zostały nagrodzone upominkami i dyplomami. Pierwsze miejsce zdobył Dawid Chandzlik z klasy 4, drugie Martyna Idkowiak z klasy 6 i trzecie miejsce Natalia Gworek z klasy 4.

 

2016 Rokiem Chrztu Polski

Bardzo ważnym wydarzeniem w historii naszego kraju jest niewątpliwie przyjęcie chrztu, a tym samym wiary chrześcijańskiej przez pierwszego historycznego władcę Polski – Mieszka I . Miało to miejsce w 966 r. w Wielką Sobotę, która przypadała wówczas na dzień 14 kwietnia.  Data ta uznawana jest za początek istnienia państwa polskiego. W bieżącym roku mija 1050 rocznica tego wydarzenia. Dla jej uczczenia Sejm Rzeczpospolitej Polskiej ustanowił 2016 Rokiem Chrztu Polski. Nasza szkoła również włączyła się do ogólnopolskich obchodów tego jubileuszu podejmując następujące działania: Czytaj dalej

„Życzenia dla Mamy” Konkurs Kształtnego Pisania o Złote Pióro Dyrektora Szkoły

W tym roku szkolnym miała miejsce trzecia edycja Szkolnego Konkursu Kształtnego Pisania o Złote Pióro Dyrektora Szkoły. W dniach 16 – 18 maja 2016 r. w klasach I – VI został przeprowadzony niniejszy konkurs. Tematem przewodnim były życzenia dla mamy z okazji zbliżającego się Dnia Matki. Chętni uczniowie z klas  I – VI  na miesiąc przed konkursem otrzymali próbki z tekstem kształtnego pisma oraz wiersze z życzeniami dla mamy do samodzielnych ćwiczeń w domu. Jury konkursowe biorąc pod uwagę przede wszystkim bezbłędność prac oraz kształtne, estetyczne, piękne pismo przyznało Główną Nagrodę w dwóch kategoriach wiekowych :

  • pierwsza kategoria – klasy I – III
  • druga kategoria – klasy IV – VI

Czytaj dalej

Konkurs Szekspirowski

13 kwietnia,  w szkole podstawowej KSW w Libiążu odbył się Powiatowy Konkurs Poezji i Prozy w Języku Shakespeare’a. Jako pierwsi rywalizowali uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, po nich gimnazjaliści, a następnie uczniowie szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowali: Emilia Rutkowska z kl.5 oraz Kacper Wilczak z kl. 4. 21 kwietnia 2016 r.odbyła się uroczystość podsumowania XIX Powiatowego Konkursu Poezji i Prozy w Języku Shakespeare’a. Jury wyłoniło w każdej kategorii wiekowej po pięciu laureatów. Nasza reprezentantka Emilia Rutkowska została wyróżniona spośród uczniów szkół podstawowych, a tym samym zapewniła sobie miejsce w etapie regionalnym. Gratulacje! Czytaj dalej