Warning: include_once(/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase1.php): failed to open stream: No such file or directory in /wp-content/advanced-cache.php on line 14

Warning: include_once(): Failed opening '/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase1.php' for inclusion (include_path='.:/:/usr/local/php73/lib/pear') in /wp-content/advanced-cache.php on line 14

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /wp-content/advanced-cache.php:14) in /wp-content/plugins/wp-super-cache/hello-world-plugin.php on line 38

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /wp-content/advanced-cache.php:14) in /wp-content/plugins/wp-super-cache/hello-world-plugin.php on line 39

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /wp-content/advanced-cache.php:14) in /wp-content/plugins/wp-super-cache/hello-world-plugin.php on line 40

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /wp-content/advanced-cache.php:14) in /wp-content/plugins/wp-super-cache/hello-world-plugin.php on line 43

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /wp-content/advanced-cache.php:14) in /wp-includes/feed-rss2.php on line 8
Szkoła – Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Marii Konopnickiej http://www.zspg.libiaz.pl ul. Husarska 2, 32-590 Gromiec Wed, 26 Aug 2020 12:15:20 +0000 pl-PL hourly 1 https://wordpress.org/?v=5.5.18 http://www.zspg.libiaz.pl/wp-content/uploads/2019/10/cropped-gromiec-1-32x32.jpg Szkoła – Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Marii Konopnickiej http://www.zspg.libiaz.pl 32 32 Planowana organizacja pracy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Marii Konopnickiej w Gromcu w roku szkolnym 2020/2021 http://www.zspg.libiaz.pl/planowana-organizacja-pracy-zespolu-szkolno-przedszkolnego-im-marii-konopnickiej-w-gromcu-w-roku-szkolnym-2020-2021/ Wed, 26 Aug 2020 10:43:25 +0000 http://www.zspg.libiaz.pl/?p=8919
  • Rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się dla uczniów klas 1-8 w dniu 1 września 2020 r. o godz. 9:00 na boisku szkolnym. 
  • Dzieci z przedszkola przychodzą do przedszkola w dniu 01.09.2020 zgodnie z godzinami pobytu dziecka. Przy głównym wejściu do szkoły dziecko jest odbierane od rodzica przez pracownika przedszkola. Wejście dla dzieci przedszkolnych to główne wejście do szkoły. Przy drzwiach wejściowych znajduje się domofon do kontaktu przy odbiorze dzieci z przedszkola.
  • Uczniowie przychodzą do szkoły w różnych wyznaczonych godzinach, zgodnie z planem lekcji. Wejście dla uczniów szkoły to wejście od strony boiska. Po wejściu do szkoły dezynfekują ręce, przebierają się w szatni i udają się do klasy. W salach czekają na nich nauczyciele.
  • Wyprawka dla dzieci przedszkolnych i dla klasy pierwszej zostanie podana w dniu 1 września 2020r.
  • Na terenie szkoły nie mogą przebywać osoby postronne, w tym rodzice.
  • Uczniowie uczą się w miarę możliwości w wyznaczonej sali. W każdej sali znajduje się płyn dezynfekujący wraz z instrukcją jego użytkowania. Nauczyciel wychodząc z sali otwiera okna. W razie możliwości sale są wietrzone podczas lekcji.
  • Uczniowie w czasie przerw przebywają w wyznaczonym obszarze, nie stykają się z uczniami z innej klasy.
  • Nauczyciele  klas I-III w czasie przerw przebywają z klasą. W klasach I-III uczniowie mają przerwy rotacyjnie.
  • Po przerwie korytarze są wietrzone przez pracowników obsługi.
  • W miarę możliwości na dłuższych przerwach wychodzą na zewnątrz wg harmonogramu.
  • Lekcje wychowania fizycznego odbywają się w zespołach klasowych w miarę możliwości odbywają się zewnątrz. 
  • Obiady wydawane są w 2 turach dla szkoły. Posiłki dzieciom przedszkolnym wydawane są w przedszkolu.
  • W toaletach umieszczone są instrukcje mycia rąk.
  • Na tablicach ogłoszeń znajdują się wymagane nr telefonów.
  • Szkoła posiada nr. telefonów do rodziców. Rodzice odbierają telefony lub jak najszybciej oddzwaniają.
  • Rodzice podpisują zgody na pomiar temperatury uczniów w razie podejrzenia, że uczeń ma gorączkę. Pomiaru temperatury dokonuje wyznaczony pracownik termometrem bezdotykowym.
  • Pracownicy obsługi wyposażeni są w niezbędne środki ochronne, odpowiadają za mycie i dezynfekcję przydzielonych obszarów zgodnie z procedurami.
  • Przy drzwiach wejściowych do szkoły znajduje się kosz na zużyte maseczki i rękawiczki jednorazowe.
  • Uczniowie i pracownicy mogą używać maseczek lub przyłbic. 
  • Z sal usunięte są przedmioty, których nie można umyć i zdezynfekować.
  • Zajęcia pozalekcyjne odbywają wg tych samych zasad co zajęcia lekcyjne.
  • W szkole zostało wyznaczone miejsce – izolatka wyposażona w niezbędny sprzęt.
  • Po zajęciach 1 raz dziennie dezynfekowany jest sprzęt sportowy. Nauczyciel nie może używać tego samego sprzętu w różnych klasach.
  • Rodzice poprzez dziennik elektroniczny przekazują wychowawcom informacje o uczniach posiadających alergię.
  • Szkoła stosuje Procedury bezpieczeństwa w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.
  • ]]>
    Udanych wakacji! http://www.zspg.libiaz.pl/udanych-wakacji/ Mon, 29 Jun 2020 08:41:00 +0000 http://www.zspg.libiaz.pl/?p=8874 Po dziesięciu miesiącach ciężkiej pracy nadszedł wyczekiwany przez wszystkich uczniów czas wakacji. Czas odpoczynku od książek, zeszytów, ławki szkolnej, dzwonka, porannego wstawania i zdalnego nauczania. Na ten czas życzymy Wam udanego wypoczynku. Cieszcie się z każdego słonecznego dnia i z każdej przeżytej przygody. Bawcie się dobrze, leniuchując w przydomowych ogródkach, na złocistych plażach, w górach i nad jeziorami. Wierzymy, że wszyscy spotkamy się zdrowi, wypoczęci, opaleni i w doskonałych humorach w nowym roku szkolnym. Życzymy wszystkim uczniom, by nadchodzące wakacje były spokojne i pełne niezapomnianych wrażeń. Życzymy, byśmy wszyscy mogli spotkać się we wrześniu w szkole zdrowi, szczęśliwi, wypoczęci i pełni zapału do pracy w kolejnym roku szkolnym.

    Dyrekcja, Rada Pedagogiczna i Pracownicy

    ]]>
    Do widzenia ósmoklasiści http://www.zspg.libiaz.pl/do-widzenia-osmoklasisci/ Wed, 24 Jun 2020 09:57:55 +0000 http://www.zspg.libiaz.pl/?p=8863 Drodzy Uczniowie klas ósmych!

    Wspólnie kończymy ten rok szkolny. Rok, który trochę nas zaskoczył. Przeszliście niełatwą drogę. Dziś na finiszu jesteście mądrzejsi i bogatsi o nowe doświadczenia. Gratulujemy wytrwałości w dążeniu do celu! A teraz zacznijcie spełniać swoje marzenia. Życzymy Wam dalekich podróży, spotkań z ciekawymi ludźmi, zwiedzania ciekawych miejsc i odkrywania nowych rzeczy. Znajdźcie czas na czytanie książek. Spędzajcie czas z przyjaciółmi. Zbierajcie wspomnienia. Odpoczywajcie! Dbajcie o siebie i bądźcie bezpieczni. A po wakacjach zacznijcie budować swoją wymarzoną przyszłość. Wspominajcie nas dobrze. Nie żegnamy się, mówimy tylko – Do widzenia! Pani Dyrektor i Nauczyciele.

    ]]>
    ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO W NOWYM REŻIMIE SANITARNYM http://www.zspg.libiaz.pl/zakonczenie-roku-szkolnego-w-nowym-rezimie-sanitarnym/ Mon, 22 Jun 2020 13:27:32 +0000 http://www.zspg.libiaz.pl/?p=8846 Ze względu na wciąż obowiązujący na terenie kraju stan epidemii i związane z tym ograniczenia, szkoła nie będzie mogła zorganizować tradycyjnej, uroczystej akademii dla całej społeczności szkolnej. 
    Świadectwa będą wydawane uczniom przez wychowawców na świeżym powietrzu,  na boisku szkolnym w wyznaczonych godzinach dla danej klasy. Kierując się bezpieczeństwem uczniów i nauczycieli odbiór świadectw odbędzie się przy zachowaniu zaleceń Ministra Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego. 

    Harmonogram wydawania świadectw: 

    Klasa 1 godz. 8:30 
    Klasa 2 godz. 9:00 
    Klasa 3 godz. 9:30 
    Klasa 4 godz. 10:00 
    Klasa 5 godz. 10:30 
    Klasa 6 godz. 11:00 

    Wręczenie świadectw klasie 7 i 8 odbędzie się na sali gimnastycznej o godz. 10:15 

    Ze względu na obowiązujący w szkołach reżim sanitarny, wręczenie świadectw odbędzie się wyjątkowo bez udziału rodziców. 

    ]]>
    ZWROTY PODRĘCZNIKÓW I INNYCH KSIĄŻEK WYPOŻYCZONYCH Z BIBLIOTEKI SZKOLNEJ http://www.zspg.libiaz.pl/zwroty-podrecznikow-i-innych-ksiazek-wypozyczonych-z-biblioteki-szkolnej/ Fri, 19 Jun 2020 05:39:00 +0000 http://www.zspg.libiaz.pl/?p=8837
    Od poniedziałku do środy klasy od 1 do 6 oddają swoje zestawy podręczników i pozostałe książki z biblioteki szkolnej. W czasie oddawania książek będą obecni wychowawcy każdej z klas, którzy poinformują wcześniej swoją klasę o zasadach zwrotów.
    TERMINY ZWROTÓW:
    kl. 1 poniedziałek godz. 9:00 do 9:45
    kl.2 poniedziałek godz. 9:45 do 10:30
    kl. 3 poniedziałek godz. 10:30 do 11:30
    kl. 4 wtorek godz. 10:00 do 11:00
    kl.5 wtorek godz. 9:00 do 10:00
    kl.6 środa godz. 10:00 do 11:00

    Proszę aby uczniowie zdjęli oprawki, zgumowali podkreślenia, skleili rozerwania.
    PODRĘCZNIKI MUSZĄ BYĆ OPISANE W OKIENKACH W KSIĄŻCE IMIENIEM I NAZWISKIEM!
    DO ODDAWANYCH INNYCH KSIĄŻEK NIŻ PODRĘCZNIKI PROSZĘ WŁOŻYĆ KARTKĘ Z IMIENIEM I NAZWISKIEM- DO KAŻDEJ KSIĄŻKI!
    Uczniowie przychodzą w maseczkach, wejście od strony boiska, w drzwiach przy stoliku oddają książki.
    NALEŻY ZACHOWYWAĆ BEZPIECZNĄ ODLEGŁOŚĆ. JEŻELI POJAWI SIĘ KONIECZNOŚĆ WEJŚCIA DO BUDYNKU SZKOŁY UCZNIOWIE DEZYNFEKUJĄ DŁONIE I ZAJMUJĄ MIEJSCA WSKAZANE PRZEZ WYCHOWAWCÓW.
    Równocześnie z oddanie książek uczniowie odbierają rzeczy pozostawione w szafkach. 

    ]]>
    Ósmoklasiści – powodzenia! http://www.zspg.libiaz.pl/osmoklasisci-powodzenia/ Mon, 15 Jun 2020 18:38:53 +0000 http://www.zspg.libiaz.pl/?p=8832 Drodzy Ósmoklasiści!

    Przed Wami niezwykle ważne dni – egzaminy ósmoklasisty. Życzymy, aby osiągnięte przez Was wyniki stały się, nie tylko potwierdzeniem rzetelnej wiedzy, jaką zdobyliście, ale pozwoliły na dostanie się do nowej, wymarzonej szkoły. Niech będzie łatwo, spokojnie i oczywiście na maksymalną ilość punktów !!! Niech spełnią się Wasze oczekiwania oraz otworzą się drzwi do realizacji życiowych celów.

    ]]>
    Projekt: Wnuczek, wnuczka edukuje – babcia, dziadek się stosuje! http://www.zspg.libiaz.pl/projekt-wnuczek-wnuczka-edukuje-babcia-dziadek-sie-stosuje/ Mon, 08 Jun 2020 09:38:00 +0000 http://www.zspg.libiaz.pl/?p=8840 Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie wraz Małopolskim Kuratorem Oświaty zapraszają wszystkich uczniów szkół podstawowych z całej Małopolski do wzięcia udziału w projekcie pt. „Wnuczka, wnuczek edukuje — babcia, dziadek się stosuje!”.

    Projekt ma na celu integrację międzypokoleniową, w której dzieci i młodzież w ciekawy i komunikatywny sposób poinformują osoby starsze ze swojego otoczenia,  jak nie stać się ofiarą oszustwa. Policjanci zajmujący się profilaktyką społeczną z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie przygotowali krótki film instruktażowy w którym omawiają najczęstsze sposoby działania oszustów.
    Zadaniem uczniów jest wybranie jednego ze sposobów i ostrzeżenie przed nim seniora, (babci, dziadka, cioci, wujka, sąsiada ze swojego otoczenia). Po wykonaniu zadania, należy poinformować o tym wychowawcę.
    Podczas wykonania zadania należy zachować wszelkie środki ostrożności, jakie stosuje się  w obecnej sytuacji w naszym kraju. Forma wykonania zadania jest dowolna. Może to być plakat, list, krótka scenka dramatyczna lub rozmowa telefoniczna, można też korzystać z mediów społecznościowych.

    Jesteśmy przekonani, że udział w projekcie da uczniom możliwość rozwinięcia swojej kreatywności, a przede wszystkim uwrażliwi ich na potrzeby i sytuację osób starszych. Seniorzy, natomiast zostaną poinformowani o zagrożeniach, dzięki czemu unikną nieprzyjemnych sytuacji, które narażą ich nie tylko na utratę, często nawet całego dorobku życia ale również niepotrzebny stres.

    Wszyscy kochamy swoich dziadków. Nie pozwólmy aby stali się ofiarami różnych oszustw. Te najczęstsze to ,,na wnuczka”, ,,na policjanta”. Kochani jesteście kreatywni, spróbujcie więc dotrzeć do Waszych dziadków, może starszych sąsiadów z informacją jak nie dać się oszukać. Dziadkowie z pewnością wezmą sobie Wasze słowa do serca. Serdecznie zachęcamy wszystkie dzieci do udziału w tym projekcie.


    DO DZIEŁA!

    Poniżej link

    https://kuratorium.krakow.pl/?s=projekt+wnuczek%2C+wnuczka

    https://kuratorium.krakow.pl/?s=projekt+wnuczek%2C+wnuczka

    ]]>
    W ten piękny i radosny dzień pragnę złożyć Ci, Mamo, najserdeczniejsze życzenia… http://www.zspg.libiaz.pl/w-ten-piekny-i-radosny-dzien-pragne-zlozyc-ci-mamo-najserdeczniejsze-zyczenia/ Tue, 26 May 2020 12:12:14 +0000 http://www.zspg.libiaz.pl/?p=8751 Mama to miękkie ręce. Mama to melodyjny głos, to chuchanie na uderzone miejsce. Mama to samo dobro i sama przyjemność. Coś, co dobrze jest mieć w każdej chwili życia koło siebie, dookoła siebie, gdzieś na horyzoncie.

    Kochane Mamy – wszystkiego najlepszego 🙂

    ]]>
    #wszystkobędziedobrze http://www.zspg.libiaz.pl/wszystkobedziedobrze/ Mon, 25 May 2020 12:13:43 +0000 http://www.zspg.libiaz.pl/?p=8776 Miliony ludzi na całym świecie łączy teraz jedno przesłanie: #andràtuttobene, #todoestarábien, #everythingwillbefine, #wszystkobędziedobrze

    W geście jedności i wzajemnego wsparcia Niepodległa wspólnie z Wojtkiem Cugowskim, Edytą Golec, Łukaszem Golec, Pawłem Golec, Natalią Kawalec, Piotrem Kupichą (Feel), Haliną Mlynkovą, Piotrem Sołoduchą (Enej), zespołem TULIA i Roksaną Węgiel niosą słowa otuchy. Niech te dźwięki staną się naszym muzycznym antidotum. Wierzymy, że przetrwać możemy tylko w jeden sposób – nie tracąc pewności, że #wszystkobędziedobrze! Sprawmy, żeby mówiono nie tylko o wybuchu epidemii, która zatrzymała świat, ale też wybuchu międzyludzkiej solidarności. Pokażmy ilu jest ludzi dobrej woli, ile jest w nas solidarności i dobroci. Jeśli chcesz pomóc, podzielić się wiadomością o ciekawej formie pomocy, a może po prostu podziękować za okazaną życzliwość – nie wahaj się i dodaj informację na stronie: https://niepodlegla.gov.pl/kroniki/ Słowa: Wojtek Byrski Muzyka: Wojtek Byrski, Marcin Kindla Producent Muzyczny: Marcin Kindla (Kindla Music / MAMAMUSICstudio) Aranżacja: Marcin Kindla, Łukasz Drozd Instrumenty: Marcin Kindla, Łukasz Drozd Mix/Mastering: Łukasz Drozd (MAMAMUSICstudio) Producent wykonawczy: TOProduction Producent teledysku: Oko i ucho Wystąpili: Wojciech Cugowski, Edyta Golec, Łukasz Golec, Paweł Golec, Natalia Kawalec, Piotr Kupicha (Feel), Halina Mlynkova, Piotr Sołoducha (Enej),TULIA, Roksana Węgiel Pomysłodawca i producent: Biuro Programu „Niepodległa”, państwowa instytucja kultury, której organizatorem jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

    ]]>
    100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II http://www.zspg.libiaz.pl/100-rocznica-urodzin-sw-jana-pawla-ii/ Mon, 18 May 2020 08:37:48 +0000 http://www.zspg.libiaz.pl/?p=8731 “Na naszej polskiej ziemi przyszedł na świat człowiek, którego życie okazało się wyjątkowym darem dla Kościoła i całego świata. Temu człowiekowi było na imię Karol. Karol #Wojtyła. Od 16 października 1978 roku Karol Wojtyła przybrał nowe imię Jana Pawła II”.- kard. Stanisław #Dziwisz Święty Janie Pawle II, módl się za nami! #ThankYouJohnPaul2#DarNa100#100jp2#Karol1920#ZSPGromiecpamięta(W prezentacji, oprócz zdjęć archiwalnych, zostały wykorzystane prace dzieci i młodzieży z naszej szkoły, wykonane na tą szczególną okazję – 100.rocznicę urodzin Św.Jana Pawła II)

    18 maja włączyliśmy się także w akcję „Cała Polska śpiewa Barkę” . Natalia, Bianka, Maja, Amelia i Karina prezentują ten utwór. Amelia i Róża natomiast zaśpiewały “Kochamy Cię Janie Pawle II”

    #jestemwdzieczny#100JPII#ZSPGromiecpamięta Początkowym założeniem Muzeum Domu Rodzinnego Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach było, aby cała Polska od Bałtyku po Tatry wybrzmiała jednym głosem wdzięczności. Ograniczenia spowodowane epidemią realnie ograniczyły wydarzenie. Ale możemy śpiewać w domach, na balkonach, w ogrodach i lasach! Solo i w rodzinach. Akcja już dawno wykroczyła poza granice Polski.

    Dzisiaj włączamy się w akcję „Cała Polska śpiewa Barkę” – na początek Bianka i Maja #jestemwdzieczny #100JPII…

    Opublikowany przez Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Marii Konopnickiej Niedziela, 17 maja 2020

    #jestemwdzięczny #100JPII #ZSPGromiecpamiętazaśpiewajmy…akompaniament Natalia ???Pan kiedyś stanął nad…

    Opublikowany przez Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Marii Konopnickiej Poniedziałek, 18 maja 2020

    #jestemwdzięczny #100JPII #ZSPGromiecpamiętateraz zaśpiewajmy przy akompaniamencie Amelii G. ???Pan kiedyś stanął nad…

    Opublikowany przez Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Marii Konopnickiej Poniedziałek, 18 maja 2020

    #jestemwdzięczny #100JPII #ZSPGromiecpamiętaDo naszej akcji dołączyła również Karina M. Posłuchajcie ???

    Opublikowany przez Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Marii Konopnickiej Poniedziałek, 18 maja 2020

    #jestemwdzięczny #100JPII #ZSPGromiecpamiętaŚpiewamy dalej…Amelka P. dla św.Jana Pawła II w piosence "Kochamy Cię Janie Pawle II"??????????

    Opublikowany przez Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Marii Konopnickiej Poniedziałek, 18 maja 2020

    #jestemwdzięczny #100JPII #ZSPGromiecpamiętaŚpiewamy dalej…Róża Ł. w piosence "Kochamy Cię Janie Pawle II"??????????

    Opublikowany przez Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Marii Konopnickiej Poniedziałek, 18 maja 2020
    ]]>