Aktualności - przedszkole

Kilka słów o Dniu Kobiet

Dzień Kobiet jest oficjalnie celebrowany 8 marca w 55 krajach. Mężczyźni obdarowują wówczas najbliższe kobiety kwiatami i drobnymi prezentami. Jedynie w Tunezji święto to jest obchodzone 13 sierpnia.

Z okazji Dnia Kobiet pragniemy życzyć drogim Paniom wszystkiego najlepszego, aby nigdy na Waszych twarzach nie zabrakło uśmiechu; ponadto dużo radości i miłości, spełnienia najskrytszych marzeń i poczucia bezpieczeństwa!

Trochę historii…

W 1910 roku Międzynarodówka Socjalistyczna w Kopenhadze, mając na celu krzewienie idei praw kobiet oraz budowanie społecznego wsparcia dla powszechnych praw wyborczych dla kobiet, ustanowiła obchodzony niemal na całym świecie Dzień Kobiet – jednak bez konkretnej jego daty.

W Polsce święto to szczyty swej popularności osiągnęło w okresie PRL. Najczęstszym wówczas podarunkiem były kwiaty – początkowo goździki, później natomiast tulipany. W zakładach pracy i szkołach Dzień Kobiet obchodzono obowiązkowo. Ówczesna władza korzystała z okazji, by uzupełnić braki w zaopatrzeniu, dlatego kobietom wręczano takie podarki jak ręczniki, rajstopy czy kawę.

Bal karnawałowy

Dnia 11 lutego przedszkolaki oraz uczniowie ZSP w Gromcu bawili się na balu karnawałowym. Sala balowa zamieniła się w zaczarowaną krainę pełną wróżek, księżniczek, kowbojów, duchów, sportowców i innych barwnych postaci z kreskówek oraz bajek.

Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Przy kolorowych światłach, dymie i dźwiękach muzyki dzieci mogły pobawić się ze szkolnymi rówieśnikami,  rodzicami i nauczycielami. Rozrywkę zapewnił zaprzyjaźniony DJ, który nikomu nie pozwolił się nudzić. Dzieci chętnie uczestniczyły we wspólnych tańcach i zabawach muzyczno – ruchowych. Podczas krótkich przerw wszystkie dzieci udały się na poczęstunek przygotowany przez rodziców. Wszyscy były zmęczeni, ale zachwyceni. Bal długo zostanie w naszej pamięci. Z niecierpliwością czekamy na następną zabawę karnawałową. Wszystkim, którzy zorganizowali zabawę bardzo serdecznie dziekujemy.

2018 Rokiem Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

W związku z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości Sejm Rzeczpospolitej Polskiej ogłosił, że rok 2018 będzie „Rokiem Niepodległej”. Narodowe Święto Niepodległości to najważniejsze święto państwowe w Polsce. Obchodzone jest dla upamiętnienia 11 listopada 1918 roku, kiedy to Nasza Ojczyzna odrodziła się po 123 latach niewoli. 11 listopada 2018 roku przypadła 100. rocznica tego wielkiego wydarzenia.

11 listopada 1918 r. spełnił się sen pokoleń Polaków – Państwo Polskie narodziło się na nowo. Po rozbiorach i latach niewoli, rusyfikacji i germanizacji, po wielkich powstaniach, wolna Polska powróciła na mapę świata” – czytamy
w uchwale Sejmu. Jak podkreślono w dokumencie, to dzięki tym, którzy pozostali nieugięci, nasz Naród wyszedł zwycięsko
z dziejowej próby. “Odzyskanie niepodległości dokonało się poprzez walkę pełną poświęcenia i bohaterstwa nie tylko na polach bitew, ale i w codziennych zmaganiach o zachowanie duchowej i materialnej substancji narodowej oraz w codziennym trwaniu polskich rodzin” – głosiła uchwała.

Nasza szkoła również włączyła się w obchody „Roku Niepodległej” i uczestniczyła w różnych zewnętrznych inicjatywach oraz podjęła szkolne działania w wybranych obszarach ujętych w planach dydaktycznych i szkolnym programie wychowawczym.

Czytaj dalej

Rekrutacja do klasy pierwszej oraz do przedszkola r.szk. 2019/2020

Dyrektor ZSP Gromiec ogłasza zapisy do przedszkola i szkoły na rok szkolny 2019/2020 

Karta zgłoszenia  jest dostępna w sekretariacie szkoły lub do pobrania na stronie internetowej zespołu z zakładce PRZEDSZKOLE/REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA oraz SZKOŁA/DOKUMENTY SZKOLNE/REKRUTACJA DO SZKOŁY
Dokumenty proszę składać w sekretariacie ZSP Gromiec
Sekretariat jest czynny od poniedziałku do piątku w godz. 7:00 do 14:30

 

Dokumenty do pobrania

 

Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu

Zimno, mroźno, ale w serduszkach przedszkolaków gorąco, a powodem takiej atmosfery jest obchodzony w przedszkolu Dzień Babci i Dziadka.
 
Mimo niskiej temperatury jest to jednak najcieplejszy dzień w roku, który sprawia wszystkim ogromną radość i wywołuje uśmiechy na twarzach wszystkich.
 
Tak też było w naszym przedszkolu, do którego licznie w ten dzień (11 stycznia 2019 roku) przybyli nasi najukochańszy dziadkowie. Każda grupa przedszkolaków przedstawiła swój program artystyczny, w którym pokazała swoje umiejętności muzyczne, ruchowe oraz recytatorskie. Dumni dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali występy swoich milusińskich, a przedszkolaki odważnie i bez tremy reprezentowały swoje umiejętności. Dzieci dla swoich dziadków przygotowały laurki oraz wręczyły już wcześniej przygotowane zdjęcia grupowe. Następnie wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, każdy wnusio mógł posiedzieć na kolanach swojego dziadka lub babci, pokazać ulubione zabawki, czy pokazać prace plastyczne.

Czytaj dalej

Boże Narodzenie

linie-bn1

Na Święta Bożego Narodzenia oraz na nadchodzący Nowy Rok

dużo radości i dobroci od ludzi,

szczęścia rodzinnego

oraz niosącego pokój błogosławieństwa Bożego

składają

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne

oraz wszyscy Pracownicy ZSP w Gromcu

xrta7k3y

 

 

Świąteczny list

Drogi przyjacielu!

Pewnie wiesz , że zbliżają się moje urodziny.

Świętowanie moich urodzin rozpoczęło się wiele lat Temu. Na początku wydawało się, że ludzie rozumieli i doceniali to wszystko, co dla nich zrobiłem, ale w obecnych czasach, wydaje się, że nikt nie wie, jaki jest prawdziwy powód tych uroczystości. Rodzina i przyjaciele spotykają się razem, ale  nie znają znaczenia tych Świat.

Pamiętam zeszłoroczne wielkie przyjęcie organizowane ku mojej czci. Stół był zastawiony smacznym jedzeniem, ciastami, owocami i innymi łakociami. Wszystko to było pięknie przystrojone, a pod choinką  czekało wiele prezentów.

Chcesz coś wiedzieć? Byłem jubilatem, ale nie zostałem zaproszony. Nikt nie pamiętał  aby mnie zaprosić. Przyjęcie było z mojej okazji,  ale gdy ten dzień nadszedł zostałem na zewnątrz przed zamkniętymi drzwiami… a ja tak bardzo chciałem być z nimi, tam w środku, przy stole. Bardzo mnie smuci, że w ostatnich latach wielu zamknęło przede mną drzwi.

Mimo, że nie byłem zaproszony, zdecydowałem się cichutko wejść nie zwracając na siebie uwagi. Poszedłem więc  i stałem cichutko w rogu. Wszyscy jedli i pili. Opowiadali żarty, śmiali się i dobrze się bawili. Najsmutniejsze było to,  gdy gruby mężczyzna ubrany na czerwono, z białą brodą, wszedł do pokoju wołając Ho Ho Ho! Usiadł na fotelu, a wszystkie dzieci podbiegły do niego wołając: Mikołaj, Mikołaj! Tak jakby przyjęcie było na jego cześć. Kiedy wszyscy zaczęli się obejmować otworzyłem, też swoje ramiona czekając na kogoś, kogo mógłbym objąć.  I wiesz co? Nikt nie przyszedł… wtedy zrozumiałem, że nie byłem mile widziany i niezauważony wyszedłem.

Z każdym mijającym rokiem jest coraz gorzej. Ludzie pamiętają o prezentach, o jedzeniu i o piciu, ale zapominają o mnie.

Chciałbym, abyś pozwolił mi wejść do twojego życia podczas tych Świąt. Bardzo bym się ucieszył. Uznaj ten fakt,  że dwa tysiące lat temu przyszedłem na ten świat, aby oddać życie za Ciebie na krzyżu, aby Ciebie zbawić. Dzisiaj chcę tylko, żebyś uwierzył w to z całego serca.

Chcę się jeszcze  z Tobą  czymś podzielić . Wielu nie zaprosiło mnie na swoje przyjęcie, jednak ja również organizuję przyjęcie tak piękne, że nikt nie może sobie tego nawet wyobrazić. Wciąż jednak jeszcze trwają przygotowania. Dzisiaj wysłałem wiele zaproszeń i  jedno z nich jest dla Ciebie. Chcę wiedzieć czy pragniesz przyjść, aby zarezerwować dla Ciebie miejsce, napisać Twoje imię złotymi literami w mojej wielkiej księdze zaproszonych gości. Bądź gotowy, ponieważ, gdy wszystko będzie już przygotowane staniesz się uczestnikiem tego wielkiego przyjęcia.

Do zobaczenia wkrótce! Kocham Cię.  Jezus.

 

Koncert kolęd – “Przybieżeli do Betlejem pasterze”

21 grudnia  2018 r.  był dniem wigilii szkolnej zakończonej  wspaniałym koncertem kolęd. W poszczególnych klasach pod opieką wychowawców  odbyły się wigilie klasowe. Następnie  odbył się koncert kolęd w wykonaniu wszystkich uczniów naszej szkoły i przedszkola, chóru Wiolinki, a także nauczycieli. Pani Jolanta Dęsoł-Szczerbowska  przywitała zebranych gości Listem Świątecznym. Następnie mogliśmy posłuchać kolęd i pastorałek wyśpiewanych, zagranych przez poszczególne klasy, przedszkole i zerówkę tworzyły klimat wokół wartości: pokój, radość, rodzina, wiara, nadzieja, miłość, które przyniósł na świat Bóg-Jezus nazwany w kolędzie ,,maleńką miłością, która zbawi świat”.  Za przygotowanie całości koncertu podziękowania należą się szczególnie pani  Jolancie Dęsoł-Szczerbowskiej.

Na zakończenie, dyrektor szkoły, pani Jolanta Ferlak  życzyła wszystkim obecnym zdrowych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia, spędzonych w gronie rodziny i najbliższych.   Czytaj dalej